1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Влијание на антибиотикот при сексот (спермата)

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од ComputerService, 7 февруари 2014.

 1. ComputerService

  ComputerService Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 јануари 2013
  Мислења:
  446
  Допаѓања:
  240
  Уфф, не знам од каде и како да почнам да објаснувам..... (морав да прашам по форуми...)

  Значи во Понеделникот имавме секс со девојката (без заштита.. одевме стрикно со цел за бебе) но јас тие денови примав инекции (гентамицин) Понеделникот ја примив последната (точно 3/4 часа пред сексот)
  И сеа, завршивме работа... но после 2/3 дена ми кажува дека имала некое малоо крварење(1/2 капки) и имала некое чудно чуство во стомакот...
  Појма неам што и е... (и расположение смена... исто како да е бремена во не знам кој месец....)

  Можее некој да ми објасни ??
   
 2. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,321
  Допаѓања:
  3,003
  Јас незнам како антибиотикот делува на спермата, треба да се праша гинеколог. Знам дека после извесно време на оплодувањето кога се имплантира оплодената јајце клетка во зидот на матката може да се јави малку крварење и не е страшно. Направете тест за бременост и во колку е позитивен(дај боже)посетете лекар. Во раниот период на бременост друго немам идеја што треба да се прави. Не сум од некоја голема помош но напишав од искуство.
   
 3. Farfalla

  Farfalla Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  455
  Допаѓања:
  1,012
  Додека се прима, антибиотикот може да ја намали плодноста. Но тоа е само тогаш, така што по завршување со терапијата се' се враќа во нормала.
  Во врска со девојка ти и односите...
  Крварењето што се јавило 1-2 дена од односот дефинитивно не е затоа што е бремена, туку најверојатно е во овулација.
  Доколку има ембрион, истиот се имплементира во матката по 10ина дена, па тогаш како резултат се јавува т.н. крварење кое е со розеникава боја. Исто така, нема шанси симптоми на бременост да се јават толку рано, затоа што за да се оплоди една јајце клетка просечното потребно време по односот е околу 72 часа.
  Промената на расположение и прокрварувањето јас би ги препишала на овулација, или едноставно психа, ако долго се трудите и силно, силно сакате.
   
  На Gemini, Аркантос и melpomena им се допаѓа ова.
 4. Podem

  Podem Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  360
  Допаѓања:
  355
  Зошто едноставно не купите тест и сигурно ќе ја знаете работата,вака по форум можеме да нагаѓаме,нити сме биле под брачниот кревет да запишуваме поени,нити некој од комшиите сеуште не кажал што биднало. Обично пред таа практика “одиме на дете“ не би било лошо да се поспортува,витамини да се внесат малку здрава исхрана,па да оплодиш некој здрав прав Арслан Македонски:)
   
  На Prashina, Аркантос и melpomena им се допаѓа ова.

Сподели: