Влијанието на американското знаме врз модата

The_countess

Истакнат Член
10 јуни 2012
441
547
193
25
Црвена , сина и бела , ѕвездички и американско знаме ! Како се ближи денот на независноста на САД , така се поголемо внимание добиваат американските мотиви . Тексас парчиња со ѕвездички , блузончиња и џемпери со американското знаме . Живејте во духот на Америка и набавете барем едно вакво парче .


 
  • Like
Реакции: Dolphine and Gemini

Dolphine

Истакнат Член
25 јуни 2012
304
302
63
А да не го заборавиме и влијанието на англиското знаме. Со венчавката на принцот Вилијам и Кејт, па и сега со сета таа еуфорија за летните олимписки игри, англиското знаме наголемо навлезе во светот на модата. :)
Изгледа дека и нашиот народ го фаќа американско-англиска треска, гледајќи по облеката која изобилува со нивни знамиња.
Како и да е, секој различно размислува за овој начин на облекување, но како вас ви се допаѓа гардеробата со American & British flag?
 

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,054
1,576
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
Си прам замисла какви би биле реакциите на мнозинството со истава облека да излезеш на улица, но со нашето знаме да е. ... ќе ти речат со потсмев ’’абе на стадион ќе идеш’’ ... а со империјалистичкана повраќаница ’’ааа види кул блуза сакам и јас’’ ...
 

The_countess

Истакнат Член
10 јуни 2012
441
547
193
25
Си прам замисла какви би биле реакциите на мнозинството со истава облека да излезеш на улица, но со нашето знаме да е. ... ќе ти речат со потсмев ’’абе на стадион ќе идеш’’ ... а со империјалистичкана повраќаница ’’ааа види кул блуза сакам и јас’’ ...

Ова ти е точно.. Менталитет... :D
 
  • Like
Реакции: Bum-Bum

Lady*

Староседелец
1 април 2012
1,965
6,161
1,133
Оф ми се гади веќе кога ќе видам некој на улица со блузиче со знамињава, излози на бутици ..(puke)
Да не претераа малку?|-(
 

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,125
1,845
423
Еден досаден град
Мене па искрено баш ми се допаѓаат т.е Англиското ми се допаѓа а Американското не,....
Имам дома неколку парчиња...Маичка,прстен,новчаник...
Преубави ми се :giggle
 

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,274
1,911
1,123
Kumanovo
Е патриоти бее .. кд ќе почне некој да збори нешто против државу очи ќе му ископаите, а овамо носите глупости сс Американски, Британски и незнам још какви знамиња, симболи... срамота...
 
  • Like
Реакции: Bum-Bum