Влатко Илиевски | Црнобело Форум

Влатко Илиевски

Marcello

Староседелец
17 декември 2014
114
56
1,028
32
Со доста закаснување на форумов ќе ја искажам почита кон Влатче.
На моменти ми беше антипатичен, но сепак сум му ги сакал некој од неговите песни поготово оние од неговиот прв албум кој го имам дома оргинал купено.

Човекот каков таков сигурно си имал проблем и наместо да пробува да го решава на некој подобар начин решил тоа да биде дрогата. Можеби и немал проблем и не свесен што ќе му се случува понатака во животот почнал сето тоа. Знаеме има и такви ситуации каде од ајде ќе пробам и од тоа ќе пробам доаѓа до немање излез од таа ситуација почнуваш се повеќе и повеќе и завршува вака.

Како и да не ја ширам работава нека почива во мир, а за мене ќе остане еден симпатичен човек со интересни песни.
 

dovefox

Истакнат Член
21 октомври 2018
38
23
108
Имам чест да го видам во живо.
Добро глумеше и пееше.Штета што млад си отиде.Нека почива во мир!