Владо Јаневски | Црнобело Форум

Владо Јаневски

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,053
1,183
Владо Јаневски е макодонски пејач и композитор.
Има 4 солистички албуми и тоа:
“Парче душа” - ’93
“Далеку е небото” - ’96
“Има нешто посилно од се” - ‘02
“Ваков или таков” - ’04

Го слуштае ли?
Омилени песни?
Ваше мислење за него и се поврзано со него пишувајте овде.


Мене овие песни ми се омилени од него и го сметам за еден од подобрите во Македонија.
 

Avona Vi

Истакнат Член
15 февруари 2012
493
630
93
Ретко кој од македонската естрада има добри песни, а Јаневски е еден од нив, од тие шо песните им остануваат запаметени :)
 

Aristokrat

Староседелец
27 февруари 2012
2,655
3,333
1,153
Јас оваа на прво место а некоја следна прилика ќе напишам како го доживувам
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Blondie and Hexasto