Вицови за Грци

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Ајде малку да ги позаебаваме грците :rofl

Караманлис умира од срцев удар и одма оде во пеколот каде го чека дежурниот ѓавол...

Ѓаволот: - Не знам што да правиме со тебе. На листата си, ама нема место за тебе, но сепак мора да останеш овде.
Еве што ќе направиме: овде има уште неколку личности кои се лоши како тебе. Ќе пуштиме една, а ти ќе го заземеш ослободеното место. Дури и ќе ти дозволам САМ да одлучиш кој сакаш да го замениш.

На Караманлис ова му се допаднало и така тргнале до првата просторија. Во неа бил Ричард Никсон кој се фрлал до длабок базен и испаѓал со празни раце, и цело време така од почеток: тоа му била досудената казна.

Караманлис: - Не, неможам ова, не сум баш добар пливач и нема да издржам ниту еден ден.

Ѓаволот го однел Караманлис до втората просторија. Таму бил Милошевиќ, а тој по цел ден држел говори за тоа како Србија итн...

Караманлис: - Не, неможам ни ова, грлото ме боли, а и кога зборувам се случува да кажам глупости.

И ѓаволот го однел до третата врата. Таму на подот бил заврзан Бил Клинтон со раширени раце и нозе, а над него била Моника Левински и го правела она што најдобро го знае.

На Караманлис не му се верувало што гледа и рекол:
- Еве ова мислам дека ќе можам да го правам.

А ѓаволот се насмеал и рекол:
- Добро Моника, слободна си. Сега можеш да одеш.

Грците го измислиле сексот. Македонците им покажале дека тоа се прави со жени.


-Од што умреле старите грци??
-Од што биле стари!


Како гркинка се правда дека изгубила невиност?
Во Атина толку било топло, што и асфалтот пукал.


Зoшто на Грците им се толкави носовите???
Оти воздухот им е бесплатен

Зошто само кога ја посетува грција папата не се наведнува да ја бакне земјата...

Зашто ако се наведне, ке му го натегне некој спопален малака


Од каде потекнува традицијата на кршење чинии кај атињаните?

Сите знаеме дека во војската на Александар Македонски имало и една чета грчишта...

Епа, после секоја борба на фалангата, сите седнувале на прославен ручек, за да се најадат после напорната борба...

Грчката чета, секогаш седнувала на крајот од долгата маса, и секогаш од почеток кога се делело јадењето, дур да стигне до нив, снемувало...и овие калимеровци, демек љути дека нема за нив јадење, стално ги кршеле чиниите, при што доловувале громогласна смеа кај Македонците

Како знаете дека сте ја поминале македонско-грчката граница?
-Престануваат да ви пцујат мајка и почнуваат да ви пцујат татко.

Се сретнале македонец и грк во Индија и гркот вели: е колку е мал светот. И македонецот на тоа му одговара: не е светот мал туку Македонија е голема.

Како ги одделуваат мажите од момчињата во Грција?

Со хебла

Athens.gif

Извор
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Си биле Србин и Грк и се фалеле чија баба е поубава. Србинот рекол :
- Баба кога ќе се насмее, како сонце блеска.
Гркот рекол :
- Баба има најубава коса и на неа има како сиви шнолки.
Се уфрлил Македонецот и вели:
- Мор глупак, тоа не се шноли тоа се вошки!

Оди Македонец во книжарница во Атина и ја прашува продавачката:
- Ја имате ли книгата Умниот Грк?
- А таа му вели:
- Научната фантастика е на вториот кат.

Зошто Дора Бакојани проодела на 3 месеци? - Затоа што била многу грда,и никој не сакал да ја крене в раце!
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Најјак шо го имам прочитано досега:

Си седел Македонец во некој локал во Битола и си појадувал тост со маргарин и мармалад кога до него седнал грк кој џвакал мастика. Македонецот го игнорирал, но гркот почнал муабет:
- Еј, вие тука јадете цел леб за појадок?
- Да.
Гркот направил балонче со мастиката и гордо продолжил:
- Ние не. Јадeме само пола. Останатото го фрламе во корпи за рециклирање и после ви го пуштаме тука во форма на леб за тост.
Македонецот си поќутел. Но, гркот упорен продолжил:
- Вие тука го јадeте целиот мармалад?
- Да. – рекол Македонецот.
- Ние не. Ние во Грција јадеме свежо овошје. Сите остатоци ги фрламе во канти за рециклирање и ви ги пуштаме тука во форма на мармалад.
На Македонецот му пукнал филмот и го прашал гркот:
- Вие е*eте долу во Грција?
- Па се разбира. – рекол гркот.
- И што им правите на кондомите по сексот? – прашал македонецот
- Па ги фрламе, нормално. – одговорил гркот.
На тоа Македонецот му рекол:
- Ние не! Тука во Македонија ги фрламе во корпа, ги рециклираме и после ви ги пуштаме во Грција во форма на мастики.
 

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,478
5,077
1,153
Wind Of Change
Седат два Грка во авион, до прозорецот и на средното седиште. Доаѓа Трпе, седнува до нив, се раскомотува и ги соблекува чевлите. Гркот до прозорецот вели:
- Мислам дека ќе одам по кока-кола.
На тоа Трпе му вели: - Братче, да не се провлекуваш, јас ќе ти донесам.
И додека бил отсутен, едниот Грк му плукнал во чевелот. По п...ет минути, истата сцена, само со вториот Грк и со другиот чевел. Слетува авионот, а Трпе ги облекува чевлите, се намуртува и вели:
- До кога, бре, оваа омраза, нетрпеливост, плукање во чевлите, мочање во кока-кола.
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Во купе во воз седат Грк, Македонец, стара баба и плавуша.
Влегува возот во тунел и за неколку секунди се слуша силен сочен шамар. Кога возот излегол од тунел гркот имал црвен образ, но никој не прозборел - па така секој размислува во себе:
Бабата си мисли:
- Сигурно Гркот ја фатил плавушата па оваа му плеснала една...
Плавушата мисли:
- Хмм, Гркот сигурно сакал да ме фати, но во темница ме промашил ја фатил бабата и оваа му плеснала една...
Гркот мисли:
- Македонецот сигурно ја фатил плавушата, а таа сакала да му удри шамар, но го промашила и ме удри мене...
Македонецот мисли:
- Уф, едвај чекам да дојде друг тунел и пак да го расшамарам Грков!


Во Македонија се спровела една анкета, колку леубеници може да носи еден просечен Македонец. Се дошло до заклучок дека еден Македонец може да носи четири лубеници, две под мишка и две во рацете.
Утредента во еден Грчки весник како реплика на тоа напишале дека еден грк може да носи пет лубеници. Четири во рацете и една на пенисот.
Следниот ден, Македоците за инает напишале дека еден просечен Македонец може да носи девет лубеници, четири во рацете и еден грк со 5 лубеници на пенисот.
 

Badgirl

Староседелец
4 јануари 2013
1,477
3,258
1,133
29
Najubaviot grad ------> SKOPJE :D
На аеродром се сретнуваат македонец и грк..и гркот го прашува македонецот:
Од каде сте вие?-на што македонецот одговара:"Од Македонија"
"Ооо која ко коинциденција!"-вика гркот....Јас сум од Грција,тоа е балкан,колку е светот мал?!-се зачудил гркот
"Не е светот мал"-му одговори македонецот....МАКЕДОНИЈА Е ГОЛЕМА!
MACEDONIA FOREVER!:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: kizzo