1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Вистина или лага

Дискусија во форумот 'Форумски игри' започната од I love you, 12 јануари 2015.

 1. I love you

  I love you Полноправен Член

  Зачленет на:
  12 јануари 2015
  Мислења:
  29
  Допаѓања:
  17
  Епа вака мои другарчиња.
  Играва се игра вака.
  Затоа што над мене нема никој јас поставувам прашање
  на пр. Личноста под мене е тинејџерка? или личноста под мене во моментов јаде?
  Треба да одговорите дали е вистина или лага. Потоа другиот член поставува прашање.
  Прашање Личноста под мене е љубител на мачиња?
   
 2. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Не.

  Дали личноста под мене сака пилешки џигерчиња?
   
  На I love you му/ѝ се допаѓа ова.
 3. I love you

  I love you Полноправен Член

  Зачленет на:
  12 јануари 2015
  Мислења:
  29
  Допаѓања:
  17
  Вистина, сакам.:)
  Личноста под мене има рачен часовник?:)
   
 4. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  Вистина,
  личноста под мене има коса? :biggrin
   
  На I love you му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,047
  Допаѓања:
  6,657
  Лага.
  ЛПМ не знае да чита?
   
  На I love you му/ѝ се допаѓа ова.
 6. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  Полувистина,
  лицето под мене спие на таван?
   
  На I love you му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Лага
  Лицето под мене јади сирење ?
   
  На I love you му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Гнети ко свиња.

  Дали лицето под мене јади цвекло?
   
 9. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  Вистина,
  дали лицето под мене има сестра?
   
  На I love you му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Лага.
  Дали си заљубен/а?
   
  На I love you му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: