Викање-урлање-дерење

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Приметувам во последно време дека нервниов систем ми е ептем истанчен и фитилот скратен па брзо пламнувам,се карам,знам и да врескам,урлам и да се дерам, значи почнувам со комуникација на повисок тон а знам да завршам ко оперска певаљка.Некои велат дека колку е човек покултурен и образован толку говорот му е потивок.Јас по нивното мислење излегов и некултурна и необразована.Дали и вам ви се случило да се карате, да викате гласно или просто кажано да се дерете!?Што ги тера луѓето ва таква вербална комуникација,вентилираат емоции,сакаат да се докажат, да влеат страв кон соговорникот,да си дадат значење сами на себе,примитивци или .....
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: corki and Метаморф

Метаморф

Истакнат Член
5 декември 2014
299
334
173
28
Јас од кога знам за мене нервниот систем ми е истанчен и немам фитиљ темпиран сум.Избувнувам некој кога сака да ми наметне нешто за што имам спротивно мислење,и повишувам тон ама ноа на дипломатско ниво со аргументи,факти и остало. :rofl
Во расправии сум секогаш искрен,ако мислам дека е глуп му кажувам,ако греши му докажувам пак со факти,не урлам. :D
Па и на крај краева а сфатил а не...Инаку кога сме кај примитивци тоа им го плеснувам директно во фаца и толку,после си го ладам си ја праам интересна. :pusi
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: MATEJA and diva orhideja

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Не ми е јасно само зошто толку силно викаме а толку сме блиску и ниеден не е глув а се дереме што е можно посилно, од петни жили!? Дали така ја вадиме лутината,бесот од нас,кога би можеле тивко да се караме а не да не слушаат сите!?
 

*V******

Староседелец
2 април 2013
193
170
1,053
Приметувам во последно време дека нервниов систем ми е ептем истанчен и фитилот скратен па брзо пламнувам,се карам,знам и да врескам,урлам и да се дерам, значи почнувам со комуникација на повисок тон а знам да завршам ко оперска певаљка.Некои велат дека колку е човек покултурен и образован толку говорот му е потивок.Јас по нивното мислење излегов и некултурна и необразована.Дали и вам ви се случило да се карате, да викате гласно или просто кажано да се дерете!?Што ги тера луѓето ва таква вербална комуникација,вентилираат емоции,сакаат да се докажат, да влеат страв кон соговорникот,да си дадат значењесебе,примитивци или .....
Eteeee draga moja koga vcera jas go primetiv tvoeto nervozno odnesuvanje
Приметувам во последно време дека нервниов систем ми е ептем истанчен и фитилот скратен па брзо пламнувам,се карам,знам и да врескам,урлам и да се дерам, значи почнувам со комуникација на повисок тон а знам да завршам ко оперска певаљка.Некои велат дека колку е човек покултурен и образован толку говорот му е потивок.Јас по нивното мислење излегов и некултурна и необразована.Дали и вам ви се случило да се карате, да викате гласно или просто кажано да се дерете!?Што ги тера луѓето ва таква вербална комуникација,вентилираат емоции,сакаат да се докажат, да влеат страв кон соговорникот,да си дадат значење сами на себе,примитивци или .....
Јас од кога знам за мене нервниот систем ми е истанчен и немам фитиљ темпиран сум.Избувнувам некој кога сака да ми наметне нешто за што имам спротивно мислење,и повишувам тон ама ноа на дипломатско ниво со аргументи,факти и остало. :rofl
Во расправии сум секогаш искрен,ако мислам дека е глуп му кажувам,ако греши му докажувам пак со факти,не урлам. :D
Па и на крај краева а сфатил а не...Инаку кога сме кај примитивци тоа им го плеснувам директно во фаца и толку,после си го ладам си ја праам интересна. :pusi
Eteeee draga moja koga vcera go primetiv tvoeto takvo odnesuvanje ti negirase...ubavo sto si prizna.....:) :).
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MATEJA and diva orhideja

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Има едно интересно објаснување дека луѓето кога се караат, викаат силно оти срцата им се ладат и се оддалечуваат еден од друг,настапува гневот и поради таа далечина они викаат посилно, а затоа пак кај заљубените на пр.срцата им се топли и блиску едно до друго и тие говорат тивко.Колку паровите се позаљубени еден во друг говорат потивко ,шепотат(inlove)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo

*V******

Староседелец
2 април 2013
193
170
1,053
:gladen
Има едно интересно објаснување дека луѓето кога се караат, викаат силно оти срцата им се ладат и се оддалечуваат еден од друг,настапува гневот и поради таа далечина они викаат посилно, а затоа пак кај заљубените на пр.срцата им се топли и блиску едно до друго и тие говорат тивко.Колку паровите се позаљубени еден во друг говорат потивко ,шепотат(inlove)
Gi spomnuvas I gnevot I zaljubenosta...za Niv ti pisuvav I jas...kade sto ima ljubov nema mesto za gnev...
 

коста

Истакнат Член
21 мај 2013
145
61
328
36
Има едно интересно објаснување дека луѓето кога се караат, викаат силно оти срцата им се ладат и се оддалечуваат еден од друг,настапува гневот и поради таа далечина они викаат посилно, а затоа пак кај заљубените на пр.срцата им се топли и блиску едно до друго и тие говорат тивко.Колку паровите се позаљубени еден во друг говорат потивко ,шепотат(inlove)
освен ако се на мотор и џабе шепотат оти ништо не се слуша колку сака нека бидат залјубени :rofl:rofl:rofl
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
:gladen

Gi spomnuvas I gnevot I zaljubenosta...za Niv ti pisuvav I jas...kade sto ima ljubov nema mesto za gnev...
Прашувам зошто кога се караат луѓето мора толку силно да викаат, да се надвикуваат еден со друг или просто кажано да се дерат а не за љубов и гнев, прочитај малку поубаво.:)
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Има едно интересно објаснување дека луѓето кога се караат, викаат силно оти срцата им се ладат и се оддалечуваат еден од друг,настапува гневот и поради таа далечина они викаат посилно, а затоа пак кај заљубените на пр.срцата им се топли и блиску едно до друго и тие говорат тивко.Колку паровите се позаљубени еден во друг говорат потивко ,шепотат(inlove)
Ова е најлудото објаснување кое го имам слушнато. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

*V******

Староседелец
2 април 2013
193
170
1,053
Прашувам зошто кога се караат луѓето мора толку силно да викаат, да се надвикуваат еден со друг или vvvoпросто кажано да се дерат а не за љубов и гнев, прочитај малку поубаво.:)
Прашувам зошто кога се караат луѓето мора толку силно да викаат, да се надвикуваат еден со друг или просто кажано да се дерат а не за љубов и гнев, прочитај малку поубаво.:)
vo red...razumno ke razgovarame koga ke ti pomine periodot na urlanje...pozdravce I leka nok:)