Верувате ли во љубов според хороскопски знаци?

Викторија

Нов член
16 февруари 2012
16
13
3
Здраво форумци,

Би сакала да ја започнам темава, гледам нема ваква тема сеуште. Што мислите вие за темава?? Јас на пример еве сум близнаци во хороскоп, а мојот дечко е лав, и многу сме различни карактерно. Како и да е, што мислите вие за оваа комбинација близнаци-лав, или близнаци- водолија??и општо како функционирате вие??? кои се вашите хороскопски знаци?? дали верувате во во хороскопот и знаците со вашите пратнери?Кои се вашите искуства, како се однесувате...:) Па ајде повелете!!!

Ве поздравува,
Ваша Викторија
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
30
Струмица
Јас сум овен, а дечко ми е близнак... на многу места пишува дека си одговараме и дека сме биле супер комбинација, но јас не се согласувам... различни карактери сме, и тоа многу, а тоа мене на моменти ми пречи... а инаку така што ми пишува верувам, и неколку пати ми се има случено како што имам прочитано во некој љубовен хороскоп...
 

Hexasto

Истакнат Член
16 февруари 2012
1,095
1,633
113
Македонија
Па иам читано и некој работи стварно се поклопуваат али не верувам дека треба да одбереш одредена особа чисто рад што ви се поклопуваат астролошките профили:)
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
чита дека си одговарам сс ваге : ) девојка ми е вага и сфе е океј, значи има нешто у тој, верују:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hexasto

Hexasto

Истакнат Член
16 февруари 2012
1,095
1,633
113
Македонија
чита дека си одговарам сс ваге : ) девојка ми е вага и сфе е океј, значи има нешто у тој, верују:)
Ја не верувам да ти кажам..иначе бившава моја змија беше у хороскоп ххахаххахааааааааааааа
 

ema09

Истакнат Член
18 февруари 2012
226
411
63
Јас сум стрелец а дечко ми е близнаци колку шо сме различни толку сме и исти .. пиши секаде дека мн добро со надополнуваме шо на некој моменти се случва ... ама премногу различно сваќаља имаме шо често доаѓа до караници ... исто во хороскопот пиши дека тој повеќе попушта а во случајот сум јас таа што попушта !!!! така да незнам шо да речам !
 

Deadelina93

Полноправен Член
15 февруари 2012
52
107
18
i јас и дечко ми сме риби...и искрено поприлично се разликуваме по карактер...е сега се согласувам за ова
''во љубовната врска риби-риби е неверојатната леснотија со која тие ги решаваат работите и нивната голема слога и разбирање''... и дека можат да го извлечат најдоброто или најлошото еден од друг....:wub
 

cece17

Староседелец
21 февруари 2012
273
204
1,043
па да најмн си одговарат ете знаци ист и ист знак ама па тоа е мн исто и понекогаш досадно супер одг и исти елементии на пр двајцата се водени или огнени знаци ..... ама сепак хороскопот има најмало влијание во врската најважни се довербата страста и љубовта :)
 

Викторија

Нов член
16 февруари 2012
16
13
3
А да ми каже некој ако знае, како си одговараат еве близнаци со лав или со водолија?
 

cece17

Староседелец
21 февруари 2012
273
204
1,043
А да ми каже некој ако знае, како си одговараат еве близнаци со лав или со водолија?
па близнак и водолија си одговараат исти елемент се имаат исти сфакања за мн работи а лав и водолија се спротивен знак и ич не си одг на водолијата и смета доминантоноста на лавот а на лавот интелектуалноста на водолијата ( ова ти го казувам од искуства на другарки ) ама сепак не до хороскопот зависи кај кого како