1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Венчаници

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од melpomena, 27 март 2012.

 1. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Каква венчаница вие сакатеи?Дали сте за стандардните бели венчаници или би избрале друга боја?Ставете слики од венчаница каква што вие сакате или венчаници што ви се допагаат.
  Еве неколку мои предлози:)
  wedding_dress11.jpg
  dress.jpg
  lace-sexy-mermaid-skirt-with-open-back-modern-bridal-gowns-wt-083.jpg
   
  На Gemini, Dee Dee, JaMi и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  320634_240918499292760_143104149074196_740460_1810936432_n.jpg wedding-dresses1.jpg
   
  На Alley3112, Gemini и Dee Dee им се допаѓа ова.
 3. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  [​IMG]
   
  На Gemini, InnaLaurie, Luckky и уште 2 други им се допаѓа ова.
 4. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  [​IMG]
   
  На Gemini, Dee Dee и melpomena им се допаѓа ова.
 5. foREVer

  foREVer Староседелец

  Зачленет на:
  20 март 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,505
  Ни сум размислувала за ова, ни сум гледала венчаници, еднаш ја видов оваа кај една другарка на фб и си ја зачував сликата...

  Strapless-Wedding-Dress.jpg

  Совршена е. Само би додала сини детаљи, дали лента или тој цветот да е син, или па циркони... Шо било. Без нешто плаво не се мажам. :D
   
  На Stojne, Fashion.Lover, FallenAngel и уште 4 други им се допаѓа ова.
 6. mAcIkA

  mAcIkA Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  376
  Допаѓања:
  516
  [​IMG]
  (inlove) иста ваквааа сакамм..Или слична ке барам
   
  На Gemini, JaMi, Smiley_1996 и уште 1 член му се допаѓа ова.
 7. LoveDealer

  LoveDealer Староседелец

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  180
  Допаѓања:
  563
  Јас сакам раскошни венчаници, нешто како следниве слики

  [​IMG]

  [​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На FallenAngel, Rosana, Gemini и уште 3 други им се допаѓа ова.
 8. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Срам ми е да кажам колку време поминувам гледајќи венчаници на овие години...:trepka
  Омилен модел не можам да издвојам, но ќе кажам дека сакам бели, долги, раскошни венчаници. Или нешто во Пепелашка стил.
  А омилен дизајнер на венчаници дефинитивно Вера Ванг.
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Gemini, JaMi, InnaLaurie и уште 2 други им се допаѓа ова.
 9. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  [​IMG][​IMG]
   
  На FallenAngel, ~ Скарлетка ~, Rosana и уште 4 други им се допаѓа ова.
 10. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  156061_145275912190737_140699015981760_266120_3427442_n.jpg
  images.jpg
  tyler.jpg
   
  На Alley3112, Gemini, JaMi и уште 3 други им се допаѓа ова.

Сподели: