Венчаници

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,753
1,673
На сигурно
Каква венчаница вие сакатеи?Дали сте за стандардните бели венчаници или би избрале друга боја?Ставете слики од венчаница каква што вие сакате или венчаници што ви се допагаат.
Еве неколку мои предлози:)
wedding_dress11.jpg
dress.jpg
lace-sexy-mermaid-skirt-with-open-back-modern-bridal-gowns-wt-083.jpg
 

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Ни сум размислувала за ова, ни сум гледала венчаници, еднаш ја видов оваа кај една другарка на фб и си ја зачував сликата...

Strapless-Wedding-Dress.jpg

Совршена е. Само би додала сини детаљи, дали лента или тој цветот да е син, или па циркони... Шо било. Без нешто плаво не се мажам. :D
 

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Срам ми е да кажам колку време поминувам гледајќи венчаници на овие години...:trepka
Омилен модел не можам да издвојам, но ќе кажам дека сакам бели, долги, раскошни венчаници. Или нешто во Пепелашка стил.
А омилен дизајнер на венчаници дефинитивно Вера Ванг.