Венчавање со Исус

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,220
1,747
253
Каде отиде овој свет, па ова бре све се ретардирало...брак со Исус Христус!??
Младожењата нели треба да изговори ДА!?
Ајде сега ке почнеме да се венчаваме и со мртовци,дрва а можеби и со форуми? Како дозволила вакво венчавање црквата навистина не ми е јасно!!
 
  • Like
Реакции: Lady*

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,762
787
1,133
Skopje
@diva orhideja да нездрава работа е ова конкретно ,а низ целата планета сме сведоци на многу необични венчавки , е сега јас се сум видел ,а не сум видел ваква
венчавка, болна работа , тоа ти е слично како сеа ти да се омажиш за фрижидер за сладолед ,па си го буткаш во матично па црква итн ,е сеа незнам само кога ке иде по тебе односно по невестата тоа како ке се изведе ;) :)