1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Вежби за намалување на спојлери?

Дискусија во форумот 'Фитнес и рекреација' започната од Mila Kunis, 10 март 2012.

 1. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,527
  Помагајте дечки , уште 3 месеци и лето е, да се спремиме како што треба :biggrin
  Еве од мене предлог вежби кои што мислам дека се доста ефикасни, а ќе почнам да ги применувам од денес.Ако знае некој некои други нека сподели.

   
  На WomanInRed, ShakeMix, Sugar и уште 1 член му се допаѓа ова.
 2. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  Извини, ама на што мислеше со поимот „спојлери„ ако може да ми преведиш, па ќе помагаме ;)

  Едит
  Го гледав видето, по вежбите заклучив дека се работи за страничните стомачни мускули.
  Вежбите се океј за затегнување, но доколку имате наталожено повеќе масни наслаги, само со вежби нема да го псотигнете посакуваниот изглед.
   
 3. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,527
  Добредојдени се секакви совети колега :biggrin
  Иначе сите знаеме дека страничните стомачни мускули ги викаме спојлери,незнам зашто се збуни :D
   
 4. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  Стручност, си е стручност ;)
  За тебе стрикно совет веднаш, по постот што го пиша http://forum.crnobelo.com/threads/Што-појадувавте-денес.64/page-2#post-35725
  Океј е јогуртот, батали паштетата додади 3-4 белки варени со 1-2 парчиња интегрален леб. :)
   
  На Mila Kunis му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  И како иде до сега бизнисот?
   
 6. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,527
  па слабо некако резултати...нема ни 1 месец ваљда рано е
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Hkakashi

  Hkakashi Староседелец

  Зачленет на:
  13 јуни 2012
  Мислења:
  1,543
  Допаѓања:
  1,697
  Прво за резултатите треба и време малку. Друго треба да внимава и на исхраната. Паштети, салами, тостови, виршли, многу бел шеќер, многу бел леб, чипсови, смоки, гризинки и сл. ништо од тоа не ти треба. Поубаво за доручек изеди некои овошје или зеленчук, јогурт и сл. А за вежбите за затегнување на страничните стомачни мускули, тие ке ти помогнат само ако веќе ги имаш оформено и да ги зацврстиш. СО ВЕЖБИ ЗА ЗАЦВРТУВАЊЕ НЕ СЕ СИМНУВААТ МАСНИ НАСЛАГИ (проверено). Ќе ти дадам совет преку кој и самата можеш да си најдеш вежби за намалување на масни наслаги преку објаснување малку на Биологија. Ако има некој постар и поискусен во ова слободно нека напише поубаво и ако грешам нека ме исправи. Сите органи во телото користат шеќери кои ние ги внесуваме преку исхрана. Срцето како орган кој највеќе работи во човечкото тело, неможе да добие доволно енергија од шеќерите па затоа за тоа ги користи мастите кои содржат повеќе енергија. Според ова логнично е да се трошат вишокот калории односно масните наслаги преку зголемена работа на срце. Значи секоја вежба која ќе го натера срцето да работи повеќе од нормално тоа ќе троши повеќе масти односно калории. Мислам дека најдобро срцето може да се натера да работи повеќе е преку Кардио вежби, особено преку трчање. Би ти препорачал да трчаш на рамно место и рамномерно, истотака добро е да се трча и на треба бидејќи така не се преоптоваруваат зглобовите особено колената. Се надева дека бев јасен и ти помогнав малку.
   
  На Browny и Mila Kunis им се допаѓа ова.
 8. m.o.p.

  m.o.p. Активен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  221

  ги правам овие вежби у комбинација со трчање, скокање со јаже и стомачни и резултс се супер добри за две недели тргаш вишок на маснотии
  Кога ке ги вежбате вежбиве до крај оптеретете се колку што можете повеќе повторувања
  и како што рече некој погоре спољери не се нарекуваат страничните мускули спољери е масното ткиво што искача кај страничните мускули ..
   
 9. Hkakashi

  Hkakashi Староседелец

  Зачленет на:
  13 јуни 2012
  Мислења:
  1,543
  Допаѓања:
  1,697
  Кој мисли дека овие вежби се премногу лесни нека се обиде да направи стотка.
   
  На m.o.p. му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Исхрана пред се !
   
  На пријателство му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: