Вежби за намалување на спојлери? | Црнобело Форум

Вежби за намалување на спојлери?

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Помагајте дечки , уште 3 месеци и лето е, да се спремиме како што треба :D
Еве од мене предлог вежби кои што мислам дека се доста ефикасни, а ќе почнам да ги применувам од денес.Ако знае некој некои други нека сподели.

 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,555
1,133
Извини, ама на што мислеше со поимот „спојлери„ ако може да ми преведиш, па ќе помагаме ;)

Едит
Го гледав видето, по вежбите заклучив дека се работи за страничните стомачни мускули.
Вежбите се океј за затегнување, но доколку имате наталожено повеќе масни наслаги, само со вежби нема да го псотигнете посакуваниот изглед.
 

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Извини, ама на што мислеше со поимот „спојлери„ ако може да ми преведиш, па ќе помагаме ;)

Едит
Го гледав видето, по вежбите заклучив дека се работи за страничните стомачни мускули.
Вежбите се океј за затегнување, но доколку имате наталожено повеќе масни наслаги, само со вежби нема да го псотигнете посакуваниот изглед.
Добредојдени се секакви совети колега :D
Иначе сите знаеме дека страничните стомачни мускули ги викаме спојлери,незнам зашто се збуни :D
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,555
1,133
Добредојдени се секакви совети колега :D
Иначе сите знаеме дека страничните стомачни мускули ги викаме спојлери,незнам зашто се збуни :D
Стручност, си е стручност ;)
За тебе стрикно совет веднаш, по постот што го пиша http://forum.crnobelo.com/threads/Што-појадувавте-денес.64/page-2#post-35725
Океј е јогуртот, батали паштетата додади 3-4 белки варени со 1-2 парчиња интегрален леб. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mila Kunis

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,347
113
Софија
Помагајте дечки , уште 3 месеци и лето е, да се спремиме како што треба :D
Еве од мене предлог вежби кои што мислам дека се доста ефикасни, а ќе почнам да ги применувам од денес.Ако знае некој некои други нека сподели.


И како иде до сега бизнисот?
 

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
24
Куманово
Прво за резултатите треба и време малку. Друго треба да внимава и на исхраната. Паштети, салами, тостови, виршли, многу бел шеќер, многу бел леб, чипсови, смоки, гризинки и сл. ништо од тоа не ти треба. Поубаво за доручек изеди некои овошје или зеленчук, јогурт и сл. А за вежбите за затегнување на страничните стомачни мускули, тие ке ти помогнат само ако веќе ги имаш оформено и да ги зацврстиш. СО ВЕЖБИ ЗА ЗАЦВРТУВАЊЕ НЕ СЕ СИМНУВААТ МАСНИ НАСЛАГИ (проверено). Ќе ти дадам совет преку кој и самата можеш да си најдеш вежби за намалување на масни наслаги преку објаснување малку на Биологија. Ако има некој постар и поискусен во ова слободно нека напише поубаво и ако грешам нека ме исправи. Сите органи во телото користат шеќери кои ние ги внесуваме преку исхрана. Срцето како орган кој највеќе работи во човечкото тело, неможе да добие доволно енергија од шеќерите па затоа за тоа ги користи мастите кои содржат повеќе енергија. Според ова логнично е да се трошат вишокот калории односно масните наслаги преку зголемена работа на срце. Значи секоја вежба која ќе го натера срцето да работи повеќе од нормално тоа ќе троши повеќе масти односно калории. Мислам дека најдобро срцето може да се натера да работи повеќе е преку Кардио вежби, особено преку трчање. Би ти препорачал да трчаш на рамно место и рамномерно, истотака добро е да се трча и на треба бидејќи така не се преоптоваруваат зглобовите особено колената. Се надева дека бев јасен и ти помогнав малку.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Browny and Mila Kunis

m.o.p.

Активен Член
14 февруари 2012
348
220
43
31
Чајџилница
ги правам овие вежби у комбинација со трчање, скокање со јаже и стомачни и резултс се супер добри за две недели тргаш вишок на маснотии
Кога ке ги вежбате вежбиве до крај оптеретете се колку што можете повеќе повторувања
и како што рече некој погоре спољери не се нарекуваат страничните мускули спољери е масното ткиво што искача кај страничните мускули ..