Вежби за затегнување на стомак?

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Па немам масни наслаги, барем така мислам:)
а и стварно немам време насабајле за кардио, секој ден од 8 сум на факс, порано од тоа не можам да станам:(
Ова прости јаглехидрати е благо??? добро и така не сум по благото, ако ти текне уште нешто допиши:trepka


Секој има масни наслаги, се неможе без нив. Кај тебе најверојатно не е голем процентот, но сепак за да ги дефинираш мускулите ти треба намалување. Ако не ти се познаваат значи имаш малку но не е страшно, ќе моораш уште малку да изгубиш, инаку да, мислев на благо, чипсови, газирани па и густи сокови...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lily

Elena

Истакнат Член
14 февруари 2012
155
169
343
Home.
Мене каратето,кошарката , и пливањето ме одржуваат во добра форма , инаку 3 пати неделно идам на фитнес и тоа е се :)
И задоволна сум од моето тело да речиме:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sugar

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Мене каратето,кошарката , и пливањето ме одржуваат во добра форма , инаку 3 пати неделно идам на фитнес и тоа е се :)
И задоволна сум од моето тело да речиме:)

:) Бравос, и после некој ќе ми рече, абе немам време за вежбање, а ти спортуваш 4 истовремено.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Elena, Sugar and Bibi@

Elena

Истакнат Член
14 февруари 2012
155
169
343
Home.
:) Бравос, и после некој ќе ми рече, абе немам време за вежбање, а ти спортуваш 4 истовремено.



Види , ако се испланират времето , за се ке имат место да се направит :)
Благодарам мноогу :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Trajche

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Гледам дека моментално овие вежби се актуелни доста, а искрено и повеќе ми се допаѓаат од класични стомачни пошто ми се полесни за кичмава која веќе има 73 години.
Башка што има добри резултати и за рацете т.е. скоро цел горен дел од телото (ако се прават со исправен грб).
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MajkaMuNaMacko