Вежби за затегнување на задникот | Црнобело Форум

Вежби за затегнување на задникот

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,555
1,133
Со вежбање на нозете, кога вежбаме квадрицепс (чучњеви), задна ложа (исчекор) се одлични вежби за почетници, за затегнување на задникот, се до дека им се активират сите мускули.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ellyy, Bibi@ and Baronessa

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,555
1,133
Ајде девојки доаѓа Лето, време е да влезете во форма ;)

1-ва вежба

2-ра вежба3-та вежба

 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ShakeMix and Bibi@

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Само со 10 минути дневно, наскоро ќе имате прекрасно обликувана карлица, задник и бедра. Мислам дека вреди 10 минути да посветиме на многу важниот женски атрибут – убавиот задник!
Вежбата е едноставна, нозете се во ширина на рамената, или нешто повеќе, клекнувате па станувате. Ете тоа е се. Понатака, за уште подобри резултати користете тежина како на сликата.


Еве неколку навистина ефективни вежби по методата на Пилатес, со чија помош можете да постигнете неверојатни резултати. Овој комплекс од разнообразни вежби е создаден имено за задникот, карличниот појас и бедрата. За почеток направете од 8 до 12 повторувања во една серија. Со тек на време бројот на серии се зголемува. Во суштина вежбите представуваат клекнување и станување во различни позиции.
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,555
1,133
Еве во пракса како оди еден тренинг нозете и задникот на еден напреден вежбач :))
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bibi@

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,107
1,133
ма само чучњеви секој ден по 3 серии од 30чучњеви и ќе го имате мојот задник :cool:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MountainMan

MountainMan

Активен Член
29 јануари 2013
96
151
33
K2 Pakistan
Женски сакате добри гзои? Епа еве нешто од мене екстремно...

Суперсерии: Чучњеви+Исчекор+Barbell Hip Raise 4x12 , само после некое време немојте да се срамите кога мушкарците ке се вртат по вас хахаха. Good luck girls :p