1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Веб програмирање

Дискусија во форумот 'Наука и техника' започната од Maloto, 20 февруари 2012.

 1. Maloto

  Maloto Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  5
  Има некој што се занимава со веб програмирање ?
  php, mysql, html/css, js, ... /?
   
 2. Maloto

  Maloto Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  5
  Денес имав потреба да пресметам разлика помеѓу два datetimes во mysql.Малку се помачив но најдов решение :

  PHP:
  select sec_to_time(unix_timestmp(date1) - unix_timestamp(date2)) as date_diff
  Резултатот кој се добива е во формат h:i:s (часови, минути, секунди)

  Не е некоја научна фантастика, но може на некој да му користи :)
   
 3. raim

  raim Нов член

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  4
  дали некој знае да работат C+ i Ceum programite ?? :D
   
 4. Wild.One

  Wild.One Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 јуни 2012
  Мислења:
  197
  Допаѓања:
  147
  Доколку му треба некој е-книга за Microsoft FrontPage нека пиши ПП.
   
 5. Stenak

  Stenak Полноправен Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  84
  Ми треба помош окулу FB viral скрипта. Ако има некој што може да ми помогне, ПМ.
   

Сподели: