Ваш уникатен стил на облекување

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,239
1,758
113
Малку таму, малку овде...
Дали имате свој изграден стил? Или се уште го градите?
Дали следите модни тредови или носите она што вам ви е убаво без разлика дали е модерно или не?
Дали целите кон униформираност и едноличност или уникатност?
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,031
2,642
1,143
26
Битола
не пратам мода и напротив ако е модерно да се носат бели мајци јас носам црна за инает на оние шо следат мода :) инаку патика редовно носам освена коа има снег повеќе од 30 сантиметри и широки пантолони .. то мие стилот од прилика
 

Glorry

Истакнат Член
14 февруари 2012
261
369
63
Не се водам по модата,носам тоа што мене ми се допаѓа и што ми стои...Спортски тип сум за преку ден и,едноставно а елегантно за навечер :p
 
  • Like
Реакции: drt

Grim Reaper

Староседелец
14 февруари 2012
326
338
1,063
Here and there
Не се водам по модата, носам облека во која се чувствувам пријатно, најчесто фармерки и некоја мајца или сеа зимно време дуксер, а без разлика на годишно време носам патики :D
 
  • Like
Реакции: red_rose

важна

Истакнат Член
14 февруари 2012
552
694
93
29
Скопје
Дали повеќе преферирате спортски или фармерка стил? :)

Мојот вака нешто:

Дома и надвор со друштвото кога шетаме (не во кафич/дискотека)За излегување:

Маичка по кратки ракави во лето и по долги во зима или дуксер и (без штиклите, кога носам фармерки штикли не практикувам):а вие? :D
 
  • Like
Реакции: Sagittarius

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
тренерка ,патика и лесна блуза ,има ли болје ... сеа да не барам слика