1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Вашиот град

Дискусија во форумот 'Градови' започната од Marick14, 29 февруари 2012.

 1. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Што е убаво во вашот град?

  Што може да посетиме доколку дојдеме? (тврдини, паркови, природа, музеи....)

  Каде има најдобри журки...итн.

  Опишете го вашиот град.
   
 2. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Штип
  Може да се посети Исарот, археолошкиот локалитет Баргала во близина на Штип, Центарот, старите куќи во Ново село...
  Добри журки има во Angels cafe, Logo cafe, Ice... Од дискотеки Club Mystic или Balkan.
  И секако најдобра пастрмајлија во Нецко2, Гостилница Цуна, Кафана Гроф и Ресторант Бисер.;)
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Кажи малку повеќе за тоа околу Исарот, и што правите на 21/22 Март. Штипските обичаи кажи ги. :D Јас ги знам, но друго е кога ќе каже Штипјанец.
   
 4. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  Самоилова Тврдина и цело кале успат :D
  Покрај езеро, после мостот.. :)
  За излегување вo Havana, Kadmo, Revolution, Liquid, Aquarius.. :) Пицерија: Stazzione.. :D
  В Охрид ова е инаку (;
   
  На Marchisio, street_chic и Marick14 им се допаѓа ова.
 5. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Кој има, може и слики да постира. ;)
   
 6. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Havana
  [​IMG]
  [​IMG]
  Liquid
  [​IMG]
  Aquarius
  [​IMG]
  [​IMG]
  Stazzione
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Marchisio, WomanInRed, Mila Kunis и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Мало градче, може да се посети Аква паркот, Лесновски манастир, манастирот св.Спиридон. За излет покрај реката во Злетово е многу убаво исто може да го посетите и рибникот во Злетово превкуснае храната, а рибата поже да ја бирате која сакате ви ја ловат и одма приготвуваат. :)

  За излегување во пабовите, Кастро и некои пицерии.

  Irish Pub Belfast http://www.facebook.com/media/set/?set=a.289603497740009.77718.289597904407235&type=3
  Dublin http://www.facebook.com/media/set/?set=a.232149224822.138617.232133669822&type=3
  Vento- не е лоша храната http://www.facebook.com/pages/PicerijaVENTO/149174648480105?sk=photos
  Злетовски рибник http://www.facebook.com/profile.php?id=100003278145354&sk=photos прекрасно е во пролет и лето, покрај реката.

  Лесново
  [​IMG]

  Св. Спиридон
  [​IMG]
   
  На Luisana12, Marchisio, WomanInRed и уште 2 други им се допаѓа ова.
 8. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Скопје
  Места кои би можеле да ги посетите во Скопје:
  -Старата Чаршија
  -Кејот покрај Вардар (плажите, патеката за возење велосипед, ролери, трчање, кафулињата)
  -Новиот Музеј (Ваљда музеј на ВМРО се викаше)
  -Езеро Матка
  -Милениумски крст
  -Порта Македонија (која се наоѓа на плоштадот)
  -Плоштадот Македонија и Воин на коњ

  http://www.skopje.gov.mk/ShowAnnouncements.aspx?ItemID=4776&mid=482&tabId=&tabindex=0
   
  На Bum-Bum, WomanInRed, JaMi и уште 1 член му се допаѓа ова.
 9. street_chic

  street_chic Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,433
  Допаѓања:
  3,678
  Ако можит да те надополнам, места за излегвење Кај паткана и Objectif :)
   
 10. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  Кај е то „кај паткана“ ? :D
   

Сподели: