Вашиот град

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Што е убаво во вашот град?

Што може да посетиме доколку дојдеме? (тврдини, паркови, природа, музеи....)

Каде има најдобри журки...итн.

Опишете го вашиот град.
 

Maks

Староседелец
Штип
Може да се посети Исарот, археолошкиот локалитет Баргала во близина на Штип, Центарот, старите куќи во Ново село...
Добри журки има во Angels cafe, Logo cafe, Ice... Од дискотеки Club Mystic или Balkan.
И секако најдобра пастрмајлија во Нецко2, Гостилница Цуна, Кафана Гроф и Ресторант Бисер.;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marick14

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Штип
Може да се посети Исарот, археолошкиот локалитет Баргала во близина на Штип, Центарот, старите куќи во Ново село...
Добри журки има во Angels cafe, Logo cafe, Ice... Од дискотеки Club Mystic или Balkan.
И секако најдобра пастрмајлија во Нецко2, Гостилница Цуна, Кафана Гроф и Ресторант Бисер.;)

Кажи малку повеќе за тоа околу Исарот, и што правите на 21/22 Март. Штипските обичаи кажи ги. :D Јас ги знам, но друго е кога ќе каже Штипјанец.
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Самоилова Тврдина и цело кале успат :D
Покрај езеро, после мостот.. :)
За излегување вo Havana, Kadmo, Revolution, Liquid, Aquarius.. :) Пицерија: Stazzione.. :D
В Охрид ова е инаку (;
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Кој има, може и слики да постира. ;)
_2815.jpg

shipyardohrid.jpg

ohrid.jpg

Havana
15132_198495017977_167703717977_2981983_5658950_n.jpg

15435_169251152977_167703717977_2776791_4082278_n.jpg

Liquid
408076_3401510399537_1323139861_3465079_803994354_n.jpg

Aquarius
4342_82038481917_55114706917_1862979_4168689_n.jpg

2656_55114906917_55114706917_1564447_5260067_n.jpg

Stazzione
21077_100554236647687_100000793333136_13417_7700378_n.jpg

21077_100554243314353_100000793333136_13419_6110513_n.jpg
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Мало градче, може да се посети Аква паркот, Лесновски манастир, манастирот св.Спиридон. За излет покрај реката во Злетово е многу убаво исто може да го посетите и рибникот во Злетово превкуснае храната, а рибата поже да ја бирате која сакате ви ја ловат и одма приготвуваат. :)

За излегување во пабовите, Кастро и некои пицерии.

Irish Pub Belfast http://www.facebook.com/media/set/?set=a.289603497740009.77718.289597904407235&type=3
Dublin http://www.facebook.com/media/set/?set=a.232149224822.138617.232133669822&type=3
Vento- не е лоша храната http://www.facebook.com/pages/PicerijaVENTO/149174648480105?sk=photos
Злетовски рибник http://www.facebook.com/profile.php?id=100003278145354&sk=photos прекрасно е во пролет и лето, покрај реката.

Лесново
400px-%D0%9B%D0%B5%D1%81%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%80_01_.jpg


Св. Спиридон
Image10.jpg
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Скопје
Места кои би можеле да ги посетите во Скопје:
-Старата Чаршија
-Кејот покрај Вардар (плажите, патеката за возење велосипед, ролери, трчање, кафулињата)
-Новиот Музеј (Ваљда музеј на ВМРО се викаше)
-Езеро Матка
-Милениумски крст
-Порта Македонија (која се наоѓа на плоштадот)
-Плоштадот Македонија и Воин на коњ

http://www.skopje.gov.mk/ShowAnnouncements.aspx?ItemID=4776&mid=482&tabId=&tabindex=0
 

street_chic

Староседелец
14 февруари 2012
1,433
3,678
723
Portofino, Italy
Самоилова Тврдина и цело кале успат :D
Покрај езеро, после мостот.. :)
За излегување вo Havana, Kadmo, Revolution, Liquid, Aquarius.. :) Пицерија: Stazzione.. :D
В Охрид ова е инаку (;
Ако можит да те надополнам, места за излегвење Кај паткана и Objectif :)