Вашата прва љубов

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Па .. ајде да се изјаснеме околу нашата прва љубов, како сме ја сретнале, каде итн.
Мојата прва љубов беше девојче од Кавадарци, врсничка, се запознавме преку една другарка.
Мислам дека е доволно,онака кратко.
Ајде искажете се останатите.

Не најдов ваква тема ... ако има слободно бришете.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Loner

Aaliyah

Староседелец
13 февруари 2012
888
1,090
1,093
Скопје
Мојата прва љубов ми беше од населбааа,си го сакав едни добри четири години и да чат пат знаевме да се промуваме...дечишта :sram
И ден денес кога и да го сретнам ми се исполнува душичката (wasntme)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Loner

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
Имав 18 години...врсник, од Скопје.... Идевме една нецела година беше убаво но не ни било судено..
:)
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,874
1,123
Пред неколку години на неговата матура го сретнав и оттогаш умирам по него ах, тој проклет 22ри или 21ви мај не знам кога беше................ (inlove)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Martin_MKD

Dr.Gonzo

Истакнат Член
23 февруари 2012
652
1,916
393
Fukushima
www.gonzo.com
Мојата прва љубов беше една жена постара од мене, јас тогаш бев копиљ и немав појма од живот и бев затрескан у неа и ја трескав десницата стално али ми помина после еден другар го заебав демек ми шиткаше еротско списание јас му реков ке ти платам и не му дадов пари (25 денари) и после видов дека љубовта е уствари насекаде и дека жената није једина на свету пошто у светот има толку убави и фини теткици и да сам ја ситна риба у овом плавом мору и има многу риби, скуша, харинга, туна и делфинки и дека љубовта ќе си ја најдам и после тоа си ја наоѓав и она мене ме наоѓаше и така натака и така навака. Иначе утре ке врнело и глеајте утре ако не искачате нигде на алфа ке има добар филм, плаќајте си ги сметките за интернет редовно, купувајте домашни производи, не се смејте на туѓата несреќа и уживајте малце повеќе напијте се едно пет-шеснаес чаши од омилената пијачка. И не заборавајте да го посетите порталот црнобело тачка ком.
 

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,412
1,103
Комшија од зграда. Мнооооогу беше убав и зафркнат и 4 год постар. А да бидем искрена и сеа е топ...ама има и женска многу убаа па си одговараа. Иначе бев ептен малаа од 3-4 години за него дома сум зборела. Негде бев прво -второ кој видов дека нашата љубов е само моја хахахах и дека најдобро е да го напуштам:):):):) Колку се срамев од него па па пааа... :):) Детуле.

Dr.Gonzo Не викај бе дека ќе врне утреееее....на свадба сум паааа:(:(:(
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dr.Gonzo

Coelho

Староседелец
2 април 2012
287
493
663
Скопје
Мојата прва љубов ја запознав во градинка.

Јас гледав надвор од прозорот во трева, таа си играше со кукла покрај една од оние играчки рерни. И пријдов со цел да си играм со неа, ме мавна со куклата по глава и се вратив повторно кај прозорот. Во план имав да ја нападнам со топлинка, но бев зафатен со плачење.

Тоа беше пред отприлика 14-15 години... И отприлика толку години ми е најверна и најдобра пријателка.
 

Foxboro

Староседелец
16 јуни 2012
716
1,479
693
Pripyat, Ukraine
иииии луѓе јас се извинувам но згрешив......беше тоа на почеток на градинка.......марси ја викавме......тогаш не само првата љубов туку и првата врска......:zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Martin_MKD

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Која љубов во градинка или основно жити се? Симпатија, да, ама љубов? Па има некои и постарии генерации дали се уште имат ја имат доживеано првата љубов.

Ок.. Мојата прва љубов беше на Фејсбук, кога и ја видов профил сликата веднаш ја аднав за пријател, таа ме прифати, и така почнав да и лајкнувам слики, да и објавувам песни, љубовни пораки на зидот, излегувавме на чат, слушавме песни на јутуб, и така се уште си се лајкуваме и среќно си живееме. Најс :igra
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bibi@, Lady* and Hkakashi

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
Мојата прва љубов беше едно момче што го
бендисувавме заедно со мојата
најдобра другарка тогашна.Детски и убави времиња.:sreken
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Loner