1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Вашата омилена марка на автомобил (со слика)

Дискусија во форумот 'Авто-мото' започната од Hip.Hop_MKD, 15 февруари 2012.

 1. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На gabi96, Libra и Maks им се допаѓа ова.
 2. Baronessa

  Baronessa Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  524
  Допаѓања:
  753
  Возев вакво сиво како третата слика... ништо интересно... ама додека не го запалам моторот на ова подоле.... НЕ УМИРАМ
  [​IMG]
   
  На parvati, Maks и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.
 3. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  И јас би бил радосен.. :spin
   
 4. Boyka

  Boyka Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  255
  Допаѓања:
  737
 5. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Renault Megane Trophy RS :)

  megane trophy.jpg
   
  На Hip.Hop_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
 7. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Со појакиот мотор:
  Зафатнина на мотор: 3.5 Cm3,
  Мотор V6, 24V, 243 KW (325 KS) Kолку фура со овој модел на мотор не ми е познато. Ho со послабиот модел на мотор од 265 КS знам дека Mаx. брзина му е 260 КМ/h, па ти види сега. ;)
   
  На Hip.Hop_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Ова је :timebomb . Јако, јакоо.. :)
   
 9. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Штета што појакиот модел во позадината што е на сликата не е дозволен на градскиот асфалт направен е само за трки,а послабиот да достапен е од 17 500 - 20 000е. а RS спортската верзија 25 000е. :)
  2011 Renault Sport MeganeTrophy.JPG
   
 10. Libra

  Libra Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  208
  Допаѓања:
  327
  [​IMG]


  чекам за роденден едно од овие две :cool:
   
  На turop, Maks и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.

Сподели: