Вашата модна икона

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,239
1,758
113
Малку таму, малку овде...
Која вашата модна икона, вашиот моден репер?
Стил чиј го следите, стил чиј можеби го копирате? На чиј стил се воодушевувате?

Мојата модна икона е Ким Кардашијан. Секогаш ми е тип топ средена, од фризура, шминка, облека, па се до чевли и аксесорис. Секоја му чест на нејзиниот стилист, секогаш ми е преубаво скоцкана.
Често од нејзе крадам идеи за кежуал комбинации...

Повелете вие.