Вампирски дневници

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
26
Куманово
Дали некој ги има прочитано книгите ? Ако ги има прочитано нека пише дали се интересни и дали вреди да се купат и да се потроши време за да се прочитаат.
 

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
Оваа тема може да се префрли во подфорумот Барам книга.
Иначе вампирски дневници е убава книга и според книгата е создаден и филмот. Незнам колку време троши, но сепак може да се чита ако се има желба, времето што се одзима не е битно.
 

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
26
Куманово
Оваа тема може да се префрли во подфорумот Барам книга.
Иначе вампирски дневници е убава книга и според книгата е создаден и филмот. Незнам колку време троши, но сепак може да се чита ако се има желба, времето што се одзима не е битно.

Ма не ја барам книгата, веќе ја имам него се мислам дали да почнам да ја читам па затоа. А за серијата знам ја гледам. А за времето прашувам, бидејќи ако е здодевна џабе ке ми одземе време.
 

Lady*

Староседелец
1 април 2012
1,965
6,158
1,133
Мислам дека вреди да ја прочиташ имам читано дека се многу поинтересни дневнициве од самата серија:D
 

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
26
Куманово
Книгите се преубави, сите мора да ги прочитате, јас прочитав 4 од 10 дела за помалку од една недела. Само ме интересира дали некој знае каде во Македонија може да се најдат останатите 6 дела. Во просветно дело се преведени само 4 од 10 дела.
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Јас едвај чекам да дојде Април, за да си отидам на саемот и да си ги земам уште 6те дела од вкупно 10 :)
Прекрасна книга - само морам да признам дека во Серијата се подобро настаните, и има повеќе возбуда.
Или пак ми пречи што во книгата Елена е плава, а во серијата Елена е баш во мој стил :)
- да, да бидам искрен затоа викам дека серијата е поубава, само ради глумицата.
Кој ги нема земено овие книги, нека побрза, да си ги земе, ем и не се скапи, еден примерок на саемот беше 290 денари, ем се прекрасни а и брзо се читаат, јас еден дел го читав во три ипол часа.
 

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
26
Куманово
Arkantos ја 4 дела ги прочита за 6 дна. Ја ги најде на интернет остали 6 дела само на српски, али причита га оној резиме на књигу и разочара се и не ми се читав више :(( Ако биде и у серију како у књигу ке гу упропастив серију
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Arkantos ја 4 дела ги прочита за 6 дна. Ја ги најде на интернет остали 6 дела само на српски, али причита га оној резиме на књигу и разочара се и не ми се читав више :(( Ако биде и у серију како у књигу ке гу упропастив серију
Ништо, не бидува читач од тебе.
Јас четирите дела ги прочитав во нецел викенд :)
Не читај резиме, јас редовно се разочарувам па после сфаќам дека за џабе било разочарувањето.