1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Вадење виза во амбасада надвор од Македонија

Дискусија во форумот 'Патување' започната од TheDude, 26 февруари 2019.

 1. TheDude

  TheDude Нов член

  Зачленет на:
  26 февруари 2019
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Дали некој неодамна вадел виза за Мароко? Визата се вади во амбасадата на Мароко во Бугарија и треба да одиш лично да ја подигнеш а документите пред тоа електронски ги праќаш (така разбрав од еден блог пост). Пишав меил на неколку меилови што ги најдов од амбасадата бидејќи 2 праќања ми беа неуспешни со порака дека меилот веќе не постои, дури и тој што е наведен на страната на МВР не постои. Ако некој вадел виза сам би го замолил да сподели информации ако може.
   

Сподели: