Богојавление (Водици)

BioTrpe

Истакнат Член
29 октомври 2015
252
173
143
Зошто се оправдува оваа манипулација што се случува на овој ден секоја година?
Зошто на сите теливизии неколкучасно во студио седат нинџи кои немаат абер?
Зошто сите телевизии покрај труењето со турски серии не трујат и со вакви глупости? - Во ред е МРТВ да има пренос, но сите телевизии?
Што прави тој Г.Г. Стеви и другите лопови околу него. Тој е верник? Тој е со смирена душа и се залага за мир кај човекот?
Богојавление? Од кога бог има андроид?
Како и да е, шушљак празник, и повторно ке нема редовни автобуси у Скопје ...

- Еве како би требало да изгледа некој со смирен дух, кој се залага за мир -

330.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: incule

BioTrpe

Истакнат Член
29 октомври 2015
252
173
143
Забрането е да палиш оган
ама на Бадник смееш.
Забрането е да се бањаш во Вардар
ама на Водици смееш.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: incule

misti.diva orhideja

Член со 30 казнени поени
10 јануари 2017
262
195
43
Темава е за јога, Тарзан или гола вода:^)
@BioTrpe , кој ти забрани да се бањаш во Вардар? Оди слободно искапи си се, и така немаш дома со недели вода...можеби и некое рипче ќе уловиш;)
:wavespin
 

BioTrpe

Истакнат Член
29 октомври 2015
252
173
143
Темава е за јога, Тарзан или гола вода:^)
@BioTrpe , кој ти забрани да се бањаш во Вардар? Оди слободно искапи си се, и така немаш дома со недели вода...можеби и некое рипче ќе уловиш;)
:wavespin
Мислиш тука да се бањам ?
3ECD1D07A171D44D9935F2790B9A634F.jpg

/
Па си ги видела веројатно (се фалеше дека со точак се движиш низ Ск) таблите на кои е означено забрането капење?

"Скопје, 8 јули – Забрането е капењето, рекреацијата и спортовите на вода во водите од реката Вардар"
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Falanga

Истакнат Член
10 април 2016
350
293
173
42
А нели е уште поголема глупост да земеш бебе од 3 месеци и зимно време да го малтретираш пола саат додека некој наводен свештеник му рецитира некоја глупост која абер нема од реалност и рационалност, па уште и да го мокриш со ладна вода.
Која е разликата меѓу палење оган и фарбање јајца? Која е разликата меѓу организирање оргија и уринирање врз двете разгорени комшики и бацување крст и бутање пари на попот под мантијата?
Јас не гледам никаква суштинска разлика. Едното е барем забавно и ги зајакнува меѓучовечките односи а другото лаже цели нации и предизвикува војни во кои гинат милиони.
 

BioTrpe

Истакнат Член
29 октомври 2015
252
173
143
А нели е уште поголема глупост да земеш бебе од 3 месеци и зимно време да го малтретираш пола саат додека некој наводен свештеник му рецитира некоја глупост која абер нема од реалност и рационалност, па уште и да го мокриш со ладна вода.
Која е разликата меѓу палење оган и фарбање јајца? Која е разликата меѓу организирање оргија и уринирање врз двете разгорени комшики и бацување крст и бутање пари на попот под мантијата?
Јас не гледам никаква суштинска разлика. Едното е барем забавно и ги зајакнува меѓучовечките односи а другото лаже цели нации и предизвикува војни во кои гинат милиони.
Глупоќи еден куп, само не знам кој е поглу оној што манипулира или неговите следбеници.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Abraxas and incule

Falanga

Истакнат Член
10 април 2016
350
293
173
42
Глупоќи еден куп, само не знам кој е поглу оној што манипулира или неговите следбеници.

Па нормално дека неговите следбеници. Тој не е глуп зошто има интерес од тоа. Кој знае само колку им се подсмева на следбениците знаејќи дека тоа што го зборува е тотална глупост тоест ни самиот не верува во тоа. Да веруваше немаше да вози џип од 100.000 евра и да го мења на секои 4 години а следбениците да гладуваат и со последното денарче да носат зејтин во црква, за да не би правел самиот тој трошок.

Ми се гади дури.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Мене Водици секогаш ќе ме потсеќа на легендата од Лева Река што сам си се фрлаше по крстот, си се забања и си излезе победнички. Штета клипот го нема на Јутуб со добрата музика, вака губи на тежина.
Друго што знам... пробувам да не судам на религии и традиции. Не за друго, нема поента. Сигурно нема мене некој да седне да ме прочита и да каже епа океј, нејзиниов хејт ме премисли. (wasntme)
Ќе го оставам тоа на 15 годишните што допрва откриваат.
 

187 SB

Истакнат Член
11 септември 2019
80
71
318
Мене празникот ме потсетува на попот што се оптегна како смок на августовско сонце.

 
  • Haha
Реакции: Electra and escape

kockakockica@

Истакнат Член
30 мај 2022
104
46
138