1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

ВАЖНО за форумот „Музика“

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Selma, 20 февруари 2012.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  ВАЖНО!!!

  • ЗАДОЛЖИТЕЛНО Е ДА СЕ ПИШУВА НА КИРИЛИЦА. Ако немате кирилична подршка може да инсталирате. клик
  • Секој има право да отвори некоја тема за група/пејач или некоја тема која поврзана со музика, секако ако нема таква тема. Пред да отворите нова тема претходно видете дали има таква. клик
  • Темата треба да содржи мал вовед и некои прашања кои ќе развијат дискусија.
  • коментарите кои се неповрзани со темата ќе се сметаат за офф топик и ќе бидат отстранети
  • Ако се согласувате со некое мислење или ви се допаѓа песната што ја објавил некој член кликнете на Ми се допаѓа“
  • И доколку веќе сте напишале едно мислење и сте заборавиле да напишете нешто изменете го мислењето со кликање на Измени.
  • Во темата „Моментално слушам“ поставете линк од песната која ја слушате или напишете го името на песната и не пишувајте мислења од типот „Јака песна брат“, „Ми се допаѓа“, „Ништо не слушам“ . Ако ви се допаѓа песната што ја има поставено членот кликнете „Ми се допаѓа“. И не објавувајте песна под песна, користете го копчето Измени. Доколку ви истекло времето за изменување мислењата ќе бидат споени од мене.
  • Строго е забрането јавно споделување линкови до торенти и слична илегална содржина. Доколку сакате да презвемете песна/албум побарајте по ПП од некој член кој има пишувано на темата.
  Доколку забалежете неправилности, пријавете го мислењето или обратете ми се преку порака.
   
  На КрисТина К., Trajche, The Tramp и уште 1 член му се допаѓа ова.
 2. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Од денес има подфорум Групи и подфорум Изведувачи, доколку отварате тема за некоја група или изведувач отворете ги во соодветниот подфорум. Доколку отварате тема општо за музика отворете ја во форумот Музика.

  :)
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели: