1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Бурни времиња

Дискусија во форумот 'Серии и емисии' започната од Alex M., 29 март 2012.

 1. Alex M.

  Alex M. Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  328
  Допаѓања:
  523
  Секогаш истата клише приказна, во која настаните се предвидуваат со епизоди однапред. Прашањето кое си го поставувам, е до кога ќе доминираат овие серии полнејќи им го мозокот на народот, кои е само жртвено јагне на телевизиите, кои масовно заработуваат од екстремно високиот рејтинг на гледаност.
  Сигурно си го поставувате ова прашање?!
  Не сум по гледањето ан овие турски серии али оваа серија ми остави силен впечаток уште од првата епизода.
  Дали и вие ја гледате и како ви се допаѓа?
  Еве дел од содржината:
  1967-ма година... Морнарскиот капетан Али минува долго време далеку од својата фамилија. Во меѓувреме, неговата сопруга Џемиле се грижи за нивните четири деца.
  Таа ја презема улогата на татко и на мајка на своите деца додека нејзиниот сопруг е на патување. Бурата од настани се случува со доаѓањето на младата и убава девојка во која Али се вљубил за време на патувањето.
  553535_263506687071265_210779315677336_574122_732240592_n.jpg Малечково ми е ептен слатко :D
   
  На Ivona Kicevo, street_chic и JaMi им се допаѓа ова.
 2. Dr.Gonzo

  Dr.Gonzo Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  651
  Допаѓања:
  1,915
  Сега пред малку мајка ми ме стана само за да сум го видел малиов :rolleyes фраер од мали нозе :cool: иначе не ја гледам серијава
   
  На street_chic, Bum-Bum и Alex M. им се допаѓа ова.
 3. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  А што е тоа што ти остави толку силен впечаток?

  Мене ми личи на типична серија, каква постојано има на кој канал и да пуштиш ТВ. Карање, плачење, неверства и на крај happy end.
   
  На TheKitten, КрисТина К., Luckky и уште 2 други им се допаѓа ова.
 4. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,541
  УШТЕ ЕДНА ТИПИЧНА ГЛУПАВА СЕРИЈА.... !!!!!!!!! :banghead
  РАСПУШТЕНИЦИ...ОЛОШИ..И ТАКВИ МИ ТИ РАБОТИ
   
  На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Alex M.

  Alex M. Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  328
  Допаѓања:
  523
  Секој има право на свое мислење:(;)
  Иначе и јас сум пртив турскиве серии али ете ми се допадна и тоа многу..
   
  На Ivona Kicevo и JaMi им се допаѓа ова.
 6. Bum-Bum

  Bum-Bum Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  1,125
  Допаѓања:
  1,844
  Не сум ја загледала...па неможам да коментирам за содржината...али по рекламите малиот Осман е срцеее... :D
   
 7. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,029
  Допаѓања:
  1,193
  Значи мајками кога ќе го фати телевизорот ни нема спас. Од една на друга серија па и оваа.
  Јас гледав вчера некоја епизода, ми падна жалче малиот кога плачеше, срце. Иначе не ја гледам не ми се свиѓаат турски серии и она сихронизираниот превод. Да пуштеа да си зборат на турски до сега ќе го усовршевме јазикот.
   
  На Alex M. му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Ана-Каренина

  Ана-Каренина Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  998
  Допаѓања:
  1,749
  Морам да те поправам, се работи за турска серија не за шпанска, значи не-happy end.
   
  На TheKitten и Alex M. им се допаѓа ова.
 9. Lady*

  Lady* Староседелец

  Зачленет на:
  1 април 2012
  Мислења:
  1,965
  Допаѓања:
  6,161
  Многу ја сакам серијава,нема епизода да ја гледам а да не заплачам..толку реално е прикажано..
   
  На Alex M. му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Сега гледам пуштен ТВ на сител и овој филм го има, може некој да ми каже тој дечкото како се вика или слика да постави овде. Фала однапред :)
   
  На Alex M. му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: