Бумбари

Thrashbt

Староседелец
6 октомври 2012
233
86
1,038
26
Битола
Дали на некој му текнува, кој ја гледал и кои се вашите импресии од оваа серија која беше емитувана на МТВ. Приказната е за еден млад скопски бенд од почетокот на 90 - тите години. Серијата е составена од 8 епизоди и е создадена во 1994 година. Режисер е Горан Тренчовски, а како актери се појавуваат: Васил Шишков, Тони Михајловски, Јовица Михајловски, Магдалена Ризова, Јелена Жугич итн.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Мене ми е во избледено сеќавање, ама знам дека гледав некои 4-5 епизоди т.е. од средина некаде до крајот и знам дека се изнервирав со крајот оти беше за кратко откако почнав да ја гледам :/
Сега ги прегледувам епизодите и се чудам зошто некој снимал вакво нешто :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Thrashbt

Thrashbt

Староседелец
6 октомври 2012
233
86
1,038
26
Битола
^ Не можам нигде да ги најдам епизодите по интернет. Иначе пред некој добри 2 - 3 години ги даваа на МТВ.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Аркантос

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
За жал ете ги нема ни на мтв ретро блогот. Можеби треба да побараме да ги закачат некаде па да може да ги видиме :)
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,367
4,942
1,173
Ги имаше до пред некое време на Јутјуб, ваљдда ги избришале. :)
 

Thrashbt

Староседелец
6 октомври 2012
233
86
1,038
26
Битола
Доколку некој ги има сите епизоди, би можел ако не му претставува мака да ги постави на Јутјуб !
 

Marcello

Староседелец
17 декември 2014
110
52
628
30
Интересна серија како за тоа време. Дали на Тони од оваа серија му е прекарот Шанац или пак од одамна му е ?