1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Бумбари

Дискусија во форумот 'Серии и емисии' започната од Thrashbt, 28 ноември 2015.

 1. Thrashbt

  Thrashbt Староседелец

  Зачленет на:
  6 октомври 2012
  Мислења:
  233
  Допаѓања:
  86
  Дали на некој му текнува, кој ја гледал и кои се вашите импресии од оваа серија која беше емитувана на МТВ. Приказната е за еден млад скопски бенд од почетокот на 90 - тите години. Серијата е составена од 8 епизоди и е создадена во 1994 година. Режисер е Горан Тренчовски, а како актери се појавуваат: Васил Шишков, Тони Михајловски, Јовица Михајловски, Магдалена Ризова, Јелена Жугич итн.   
  На Tantara, Аркантос и existence им се допаѓа ова.
 2. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Мене ми е во избледено сеќавање, ама знам дека гледав некои 4-5 епизоди т.е. од средина некаде до крајот и знам дека се изнервирав со крајот оти беше за кратко откако почнав да ја гледам :/
  Сега ги прегледувам епизодите и се чудам зошто некој снимал вакво нешто :zelen
   
  На Thrashbt му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Thrashbt

  Thrashbt Староседелец

  Зачленет на:
  6 октомври 2012
  Мислења:
  233
  Допаѓања:
  86
  ^ Не можам нигде да ги најдам епизодите по интернет. Иначе пред некој добри 2 - 3 години ги даваа на МТВ.
   
  На Аркантос му/ѝ се допаѓа ова.
 4. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  За жал ете ги нема ни на мтв ретро блогот. Можеби треба да побараме да ги закачат некаде па да може да ги видиме :)
   
 5. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Ги имаше до пред некое време на Јутјуб, ваљдда ги избришале. :)
   
 6. Thrashbt

  Thrashbt Староседелец

  Зачленет на:
  6 октомври 2012
  Мислења:
  233
  Допаѓања:
  86
  Доколку некој ги има сите епизоди, би можел ако не му претставува мака да ги постави на Јутјуб !
   
 7. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Или на торент тракер и да ни прати линкови по ПП :biggrin
   
 8. Thrashbt

  Thrashbt Староседелец

  Зачленет на:
  6 октомври 2012
  Мислења:
  233
  Допаѓања:
  86
  Некој се потрудил и ги аплоудирал сите епизоди од Бумбари. Клик.
   
  На Хептаграм XI му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Marcello

  Marcello Староседелец

  Зачленет на:
  17 декември 2014
  Мислења:
  110
  Допаѓања:
  52
  Интересна серија како за тоа време. Дали на Тони од оваа серија му е прекарот Шанац или пак од одамна му е ?
   

Сподели: