Бришење на Фејсбук пријатели

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
602
423
Ohrid
како што вели самиот наслов, колку често ја вршите оваа функцијата,
зошто ја правите (тоес што ве наведува своето штотуку стекнато пријателче да го бришете, или пак некое старо пријателство да го окончате на тој начин со бришење)-Неретко и после секој еден прекин на врска интересно е што веднаш се брише Пријателот во овој случај (партнерот/рката).
повелете со Вашите размислувања на оваа тема
интересно е што на интернет наидов на интернационален ден на бришење на пријатели :giggle
http://365.com.mk/42271/den-brisenje-fejsbuk-prijateli
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
бришам неактивни пријатели.бришам идиоти пријатели. бришам барања за лајкови. бришам сомнителни профили (лажни).

gdeisfgjhaufhsfgvuswgyf8guahdufhjsaf.png


се ми е средено одамна со класификација на групи.
 

Lollypop

Истакнат Член
26 декември 2012
251
197
143
Хахааха најчесто бришам пријатели кога ми е роденден и кога ќе видам кој ќе ми честита и се чудам од кај го имам за пријател...така да ги бришам тие што не ги познавам ии лажните..ии неам навика ако се скарам со некој да бришам од пријател ептен ми е глупо тоа :D
 

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
602
423
Ohrid
е сега едно под прашање до мА
бришам неактивни пријатели.бришам идиоти пријатели. бришам барања за лајкови. бришам сомнителни профили (лажни).

gdeisfgjhaufhsfgvuswgyf8guahdufhjsaf.png


се ми е средено одамна со класификација на групи.

тоа за лајковите од такт ме вади, последно време како лепра се шират на интернет заедницата
 

Nighty

Староседелец
24 февруари 2012
727
1,181
1,103
бришам неактивни пријатели.бришам идиоти пријатели. бришам барања за лајкови. бришам сомнителни профили (лажни).

gdeisfgjhaufhsfgvuswgyf8guahdufhjsaf.png


се ми е средено одамна со класификација на групи.

За мене (и таквите ко мене) треба да отвориш посебна група, тр0л0ви (тр0л0л0) :zelen.
 

Marchisio

Староседелец
4 јуни 2012
551
902
1,093
само еднаш имам избришано таа што ја сакам, но тоа беше за нејзино добро
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
31
Струмица
баш пред еден месец седнав и ги избришав сите пријатели кои не ги познавам, и останав само на познаниците со кои се имам на повеќе од едно здраво... и многу поубаво ми е така :D а до пред тоа не се замрав воопшто со бришењето
 

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
602
423
Ohrid
само еднаш имам избришано таа што ја сакам, но тоа беше за нејзино добро

знам како ти било сум бил и јас во иста ситуација
ама јебига живот боли ама помина со тек на време
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marchisio