Брејкинг Њуз: Кјуриозити на Маркс најде влечка !! | Црнобело Форум

Брејкинг Њуз: Кјуриозити на Маркс најде влечка !!

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
27
Битола
Почитувани гледачи ова само што пристигна.
Скапата играчка робот на американската агенција за прошетки и ескурзии во вселената која пред некое време успешно слета на црвената ( се претпоставува дека е Руска) планета, вечерва испрати некои несекојдневни слики од површината на Маркс. Имено тука се работи за слика од влечка. иако НАСА сеуште не потврдува дали информациите се вистински сепак извори блиски на Прецедникот Обама кажуваат дека добиле телеграма од Кина во која се вели дека Кина длабоко се извинува и признава дека нелегално извозувале кинески влечки на МАркс со цел да избегнат плаѓање данок на Светската трговска организација. Нашиот репортер Курдок Оленко кој беше на местото на настанот изјави дека во текот на ноќта се очекуваат нови информации и официјална изјава на НАСА. Во моментов според последните извештаи кои ги добиваме , народот организиран од невладините организации за човекови и работнички права се собира на протести пред владите во Кина и САД да изрази незадоволство од условите во кои работата работниците кои ги произведуваат влечките кои се нашле и на Маркс. Во исто време друга група на луѓе спонтано се собира како контра протест на протестот за работничките права и велата дека Опозицијата намерно ја подметнала влечката пред роботчето КЈуриозити со цел да предизвика скандал и велата дека протестите за работнички права се дело на опозицијата.
Ние продолжуваме да ги следиме информации окулу целиов настан и чекаме портпаролот на владат да кажи дали се планира роуд шо и на маркс во трка по инвеститори ..

Стеј тјунед ке следат вести во текот на ноќта ..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: slb_bobo and Dare

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,839
6,529
1,153
Градибачалник на Прибој
cHitaj ubavo ke viisH deka e kinezko sHit, lajnarka ne e sHit i e mejd in Kumanoo : )
Абе остај ти кумановски бренд...кинезите уште многу оддамна го фалшираа вашиот патент без да ви закупат лиценца. Така да на кинеските пазари во последно време смрдит на лајнарки.:zelen