Бремена пред бракот - во минатото и сега? | Црнобело Форум

Бремена пред бракот - во минатото и сега?

WolfGirl

Староседелец
21 јуни 2016
215
136
1,053
Вчера ми беше ден на овулација, имав секс со завршување внатре. Има ли шанси да сум бремена? Ноќеска ми се повраќаше, и сабајлево пак ми се повраќа, дали е можеби сугестија....?
Ви благодарам
Симптомите почнуваат подоцна . Тест за пременост мислам дека после 14 дена доцнење на менструација покажува точно . Ако не сакате сега деца , нека не завршува внатре . Од искуство ти кажувам , мене Норлевото не ми делуваше иако го испив после 10 часа ( морав да чекам , немаше аптека дежурна во тој момент ) и секако уверена дека ќе делува го испив подоцна , ама ете го син ми 3 ипол има сега , жив , здрав и палав .

Не верувајте на Норлево многу . Точно е дека е хормонска бомба , ама ако го пиете , пијте го најскоро што може . Јас би рекла до 2 часа најдоцна . Од искуство ви велам , ако не планирате деца воопшто нека не завршува во вас , и така никого нема да боли глава :)
 

Ѕид на плачот

Истакнат Член
20 септември 2016
222
113
343
29
Скопје
Чинам дека во минатото бременоста пред бракот била табу тема, додека како поминало времето па све до сега, девојките модерно е да остануваат прво бремени, па после да се земат со нивните, така наречени љубови. На факс дури пет девојчња така се земаа со нивните дечковци. :) Прво бремени, па свадба и оп за четири месеца, бебенце. :) Дури една девојка, веќе и се развела, и се чудам, јас дечко сеуште не си најдов, таа си направи бебе, се зела, се остаила... Алал нека и е!:frantic
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,199
1,133
Чинам дека во минатото бременоста пред бракот била табу тема, додека како поминало времето па све до сега, девојките модерно е да остануваат прво бремени, па после да се земат со нивните, така наречени љубови. На факс дури пет девојчња така се земаа со нивните дечковци. :) Прво бремени, па свадба и оп за четири месеца, бебенце. :) Дури една девојка, веќе и се развела, и се чудам, јас дечко сеуште не си најдов, таа си направи бебе, се зела, се остаила... Алал нека и е!:frantic
Една што учеше со мене уште во четврта средно си се омажи и детенце си направи. Сега гледам и второ родила. Ние паметните додека склопиме брак они внуци ќе чуваат :DD
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ѕид на плачот

Ѕид на плачот

Истакнат Член
20 септември 2016
222
113
343
29
Скопје
Една што учеше со мене уште во четврта средно си се омажи и детенце си направи. Сега гледам и второ родила. Ние паметните додека склопиме брак они внуци ќе чуваат :DD

Нишо, јас не чекам бадијала, чеиз си собирам, збирам, пеглам чаршафи, купувам пешкири, и све во куфер ставам. Ќе дојде и тој ден кога ќе се земам со мојот будучен маж. Ако го има судбината за мене... :( Мора да се биде спремен, а пошо не знам да везам, ќе морам да си купам неколку гобленчињасега, кога ќе му кажам на маж ми, оти јас сум ги извезила, да си речи у себе, е, ја бива оваа... :svirka :sram Тоа е, Македонче, не знам која е пожалба врба, дали ние, дали та твојата соученичка, или моите другарки. (think)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
27
21 век сме,се е можно и се е нормално и не е срамота ако се биде бремена/трудна на свадба
 

Proton

Староседелец
12 февруари 2012
148
279
1,063
Скопје
21 век сме,се е можно и се е нормално и не е срамота ако се биде бремена/трудна на свадба
Не е срамота.
Ама срамота е ако се чека да забремени за да се прави свадба.
 
  • Haha
Реакции: incule