Брак на брзина

Lollypop

Истакнат Член
26 декември 2012
251
197
143
Па зависи ама со оглед на тоа што денешниве млади у рекордно време стапуваат во брак и се разведуваат па зошто и да ен можеби ќе се погоди..ама сепак зависи до ситуацијата и до тоа колку му верувате на партнерот. Мада јас не би стапила толку брзо у брак мислам тоа е обврска за која треба добро да се размисли пред да се превземе,да не трошиме после време и пари и живци за развод :)
 

almoni

Нов член
26 март 2012
1
0
1
32
Jas stapiv vo brak na brzina (mesec ipol dena vrska na dalecina) i sega posle pet godini brak ne mozam da go zamislam zivotot bez maz mi (mislam mozam, ama ne sakam). Dvajcata bevme so propadnati vrski zad nas i reseni nikogas da ne prestaneme da veruvame u prava ljubov. Znaci nikogas ne treba covek da se otkaze od ljubovta zatoa sto nikogas ne se znae koj ke bide praviot. A brakot funkcionira samo ako mnogu se razgovara pred nego sto ke se vleze vo brak. Ako si kazete lele mnogu e sladok nema vrska sto ne se slozuvame toa ke se sredi koga ke se vencame ili koga ke dobieme deca, na dobar pat ste da vlezete vo los brak. Temi kao sto se semejstvo, deca, vospituvanje na decata, pari, odnos prema rabotata, religija, obrazovanie i uste mnogu drugi mora pred brakot da se rascistat i dogovorat. Ne vikam deka mozete se odnapred da predvidite ama sigurno znaete na sto nikogas ne bi se soglasile. Koga ke vlezete vo brak se e kompromis ponatamu. Jas i maz mi sekogas si vikame deka razvodot ne e opcija i toa ne tera dvajcata poveke da se trudime da najdeme resenije koga ke se javi nekoj problem.
 

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,871
935
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
Човек наутро не треба за облекување да брза, не пак за брзо стапување во брак заради ова или она... :)

Мене секое утро ми почнува со 70 минутен ритуал на будење, спремање, кафе, читање мејлови и дури потоа... ако е се поминало добро, да почне денот како претходниот (а секогаш има нешто да почне сосема на нов и неочекуван начин) :)
 

-alf-

Староседелец
28 август 2015
317
130
1,053
89
Човек наутро не треба за облекување да брза, не пак за брзо стапување во брак заради ова или она... :)

Мене секое утро ми почнува со 70 минутен ритуал на будење, спремање, кафе, читање мејлови и дури потоа... ако е се поминало добро, да почне денот како претходниот (а секогаш има нешто да почне сосема на нов и неочекуван начин) :)
Неочекувано снема струја??:D
 
  • Like
Реакции: Ballet is my life