Бразил | Црнобело Форум

Бразил

Danzl

Нов член
23 ноември 2018
18
17
3
Здраво на сите дали може некој да ми каже искуства од патувањето во Бразил сакам да го посетам сао Пауло...
 

Danzl

Нов член
23 ноември 2018
18
17
3
Го немам посетено но можеби еден ден.
Што е тоа што те привлекува за посета?
Па највеќе од се плажите градот нивната стил на музика градот е живописен ама лошата страна е што има многу криминал па затоа побарав некен искуство од некој...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ballet is my life

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,522
14,431
1,683
Таму каде што треба
Па највеќе од се плажите градот нивната стил на музика градот е живописен ама лошата страна е што има многу криминал па затоа побарав некен искуство од некој...
Прогуглај малку,види мислење од туристи кои го посетиле,сигурна сум дека ќе пронајдеш одговори.
 

Danzl

Нов член
23 ноември 2018
18
17
3
Прогуглај малку,види мислење од туристи кои го посетиле,сигурна сум дека ќе пронајдеш одговори.
Па барав да ама странски туристи сакав од некој наш да слушнам мислење како што најдов на самиот аеродром кога ке стигнеш има мапа ти објаснува кои места се безбедни во градот за туристити некои се жалат некои го фалат хаха така да не знам што да мислам ако идам ке видам ке искусам па ке си знам ако не видам нема да знам.
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,522
14,431
1,683
Таму каде што треба
Па барав да ама странски туристи сакав од некој наш да слушнам мислење како што најдов на самиот аеродром кога ке стигнеш има мапа ти објаснува кои места се безбедни во градот за туристити некои се жалат некои го фалат хаха така да не знам што да мислам ако идам ке видам ке искусам па ке си знам ако не видам нема да знам.
Како ти е желбата,сам/а или со друштво?
Прашај ја Берта Додевска сигурно знае.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Danzl