1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Бразил

Дискусија во форумот 'Патување' започната од Danzl, 18 март 2019.

 1. Danzl

  Danzl Нов член

  Зачленет на:
  23 ноември 2018
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  17
  Здраво на сите дали може некој да ми каже искуства од патувањето во Бразил сакам да го посетам сао Пауло...
   
 2. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  Го немам посетено но можеби еден ден.
  Што е тоа што те привлекува за посета?
   
  На Danzl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Danzl

  Danzl Нов член

  Зачленет на:
  23 ноември 2018
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  17
  Па највеќе од се плажите градот нивната стил на музика градот е живописен ама лошата страна е што има многу криминал па затоа побарав некен искуство од некој...
   
  На Ballet is my life му/ѝ се допаѓа ова.
 4. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  Прогуглај малку,види мислење од туристи кои го посетиле,сигурна сум дека ќе пронајдеш одговори.
   
 5. Danzl

  Danzl Нов член

  Зачленет на:
  23 ноември 2018
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  17
  Па барав да ама странски туристи сакав од некој наш да слушнам мислење како што најдов на самиот аеродром кога ке стигнеш има мапа ти објаснува кои места се безбедни во градот за туристити некои се жалат некои го фалат хаха така да не знам што да мислам ако идам ке видам ке искусам па ке си знам ако не видам нема да знам.
   
 6. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  Како ти е желбата,сам/а или со друштво?
  Прашај ја Берта Додевска сигурно знае.
   
  На Danzl му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Danzl

  Danzl Нов член

  Зачленет на:
  23 ноември 2018
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  17
  Иначе машко сум со роднина планираме да идеме.
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: