Бразилска музика | Црнобело Форум

Бразилска музика

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
:D

Пошо многу напнаа со таа бразилската песна последнава година, еве да видиме дали има некој тука што слуша бразилска музика. Јас лично после таа фамозната слушнав уште неколку песни што ми се допаднаа (и тоа повеќе него таа :)), интересни се за во лето. :) Значи вака:

Ова е дефинитивно најслушаната (а поради тоа и најдосадна) песна во 2011 според мене:


Изгледа и оваа ќе ја има истата судбина оваа година (во коментарите дури и прочитав R.I.P Ai se eu te pego):


Сеа нешто од моите фаворити:

Оваа ја слушав кога излезе Ai se eu te pego, им одев контра на сите :D поубава ми е.


Со оваа сега им одам контра на тие што ја слушаат Tchu tcha tcha. :D (А не да е безобразен текстот... :p)


А оваа онака ми е многу релаксирачка. :)Ако слушате нешто вакво - бујрум, ставете некоја песничка. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: LMFAO and The_Mayor

ShakaZulu

Староседелец
19 февруари 2012
431
886
1,103
Уште да знаевме португалски ќе беше топ/кис4е/лајк4е :D

Убава музика со супер ритам подлога ама за жал не разбрав ни 1% од тоа што кажува... је***га да бевме во јужна амарика ќе ги знаевме сите овие јазици и подјазици ама ние сме на балакан па ги знаеме/разбираме сите балкански и словенски јазици...
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,271
9,113
1,683
Axe Bahia - Chuchuka (2004) се бараше секоја вечер на Радио 2 :) :)

 
  • Ми се допаѓа
Реакции: foREVer