Бојадисување (фарбање) на косата | Црнобело Форум

Бојадисување (фарбање) на косата

minion

Истакнат Член
18 мај 2018
12
7
103
Јас минатата година се фарбав, нешто како омбре. Кафеава и некаде од половина идеше накај бело ама ептен фризеркава убаво ми го направи, имаше убаво преливање на боите не онака кафеаво па одеднаш друга боја. После преку лето со привремена боја се фарбав во сино зашто многу сакав сина боја. До сеа сто нијанси ми се сменија, сина, тиркизна,зелена и сеа уште сосема малку по краевите остана посветло. Ама дефинитивно нема да се фарбам подолг период :D
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,831
7,340
1,153
Big Sur
Пак сум црвена. Недела дена откако се исфарбав, решив дека сакам да ја кратам косата и да пробам нешто ко на сликава. |-(:x
Мало морген што може да добијам сега некаков резултат...

5-7.jpg