Бојадисување на косата со степ | Црнобело Форум

Бојадисување на косата со степ

Ја имате бојадисано косата со степ?


  • Вкупно гласале
    12
  • Poll closed .

мимис

Староседелец
12 октомври 2013
29
17
1,003
Дали некој ја бојадисал косата со степ? Што мислите добро ли е да се бојадисува? Јас пробав со розев и виолетов степ. Ми испадна црвена бојата а воопшто не ми се допаѓа.Природна боја на косата ми е плава, а сега не можам да ја вратам.Степот не ми се мие !КАКО ДА ЈА ИЗВАДАМ БОЈАТА? Помош?:(
 

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,811
1,153
29
Western Sky, Land of Oz.
Зошто и од што мака?!? :eek: Не во никој случај не е добро. Па уште ако имаш природна руса боја , тогаш имам лоши вести за тебе дека ќе го извадиш тоа чудо наскоро...
П.С Не можам да дочекам да го прочитам коментарот на slb_bobo за темава. :sreken
 

DeepBlue

Полноправен Член
10 октомври 2013
50
59
18
nekade vo vremeto...
Дали некој ја бојадисал косата со степ? Што мислите добро ли е да се бојадисува? Јас пробав со розев и виолетов степ. Ми испадна црвена бојата а воопшто не ми се допаѓа.Природна боја на косата ми е плава, а сега не можам да ја вратам.Степот не ми се мие !КАКО ДА ЈА ИЗВАДАМ БОЈАТА? Помош?:(

udri 5-6 mienja , bi trebalo da ispadne bojata ( a mozebi i nema, probaj pa kazi)... ako toa ne uspee,valjda ke uspees po 5-6 sisanja ...ako ne ti se ceka tolku dolgo,trk na frizer pa ona neka se muci da ti najde care,ne znam sto drugo da ti kazam
 

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,794
1,153
26
Битола
Хахахах искрено кај мене во класот 60% од чупињата ја имаат бојадисано косата со степче. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: kickey

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,567
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
:rofl Абе темава е за во хумор и сеир што бара тука??

стручно истражување се прае за бојадисување на коса со степ....хмм
знаеш би му препорачал да пробар со расол од зелка мислам дека ќе му фати подобро бојата секако мешана со степ
и малку лак за дрво...ама тоа ногу малку :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: antonio

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
Хахахах искрено кај мене во класот 60% од чупињата ја имаат бојадисано косата со степче. :D


 

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
стручно истражување се прае за бојадисување на коса со степ....хмм
знаеш би му препорачал да пробар со расол од зелка мислам дека ќе му фати подобро бојата секако мешана со степ
и малку лак за дрво...ама тоа ногу малку :)

Јас само едно ќе кажам...Тешко неа со вакви импровизации (facepalm)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: cakar_ulav

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,794
1,153
26
Битола

Хахаха мене искрено ми се смешни и глупи ама нив му се убај..така да не се интересирам многу ако нив му се убај тогаш ќе ги прифатам оти сепак тоа како прво е нивни живот. :) Само на една му стои топ значи сварно уба на другите за нигде е.