Борби со кучиња

Статус
Затворена за нови мислења.

nikola369

Нов член
9 мај 2012
15
9
3
27
Ме интересира како треба да се однесуваш и да го воспитуваш кучето да сакаш да ти биде агресивно.На пример во македонија многу се организираат борби со кучиња иако тоа не е дозволено.Па затоа тие се одржуваат на многу тајни места.И учесниците што учествуваат во тие натпревари на тајни места и тајно ги одгледуваат и ги чуваат своите кучиња.И прашањето ми беше како тие луѓе ги воспитуваат кучињата за да бидат толку агресивни (убијци) и да се борат до смрт.Како ги тренираат,вежбаат и друго.Пишете ми ве молам?
 

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Ме интересира како треба да се однесуваш и да го воспитуваш кучето да сакаш да ти биде агресивно.На пример во македонија многу се организираат борби со кучиња иако тоа не е дозволено.Па затоа тие се одржуваат на многу тајни места.И учесниците што учествуваат во тие натпревари на тајни места и тајно ги одгледуваат и ги чуваат своите кучиња.И прашањето ми беше како тие луѓе ги воспитуваат кучињата за да бидат толку агресивни (убијци) и да се борат до смрт.Како ги тренираат,вежбаат и друго.Пишете ми ве молам?
Незнам како ги тренираат и вежбаат..,..Само ке кажам дека за мене тоа се глупости -.- кучето треба да ти биде пријател и да го сакаш а не да го ставиш во опасност...
Бајдвеј Македонија се пишува со големо М ! :zelen
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
зашто би го дресирал моето куче? за некој да се обложува на него и да ужива додека тоа се бори со друго куче за живот.....
----------------
Bum-Bum гив хим биг бум-бум :rofl
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
Сега сум 100% сигурен дека во твојата претходна тема каде бараше ваков сличе нсовет како д го напрајш кучето по агресивно демек да т иго чува дворот уствари бараше совет како да го направиш кучето да се бори со друго куче за ти и уште еден куп ниско интелегентни да си терате сеир.. Аи ратса на кучето не ми беше баш својствена за чување на двор. одма знев дека нешто не е ко шо треба. Па добро бе дете имаш ли ти памет во главата? Дали си воопшто свесен шо правите вие со тие кучиња? како не ви е жал? ако толку сакате да гледат крв и насислтво наместо кучињата земете вие тепајте се и остајте ги кучињата на раат. Извини ако те навредив на некој начин ама стварно се нервирам кога некои прават ептен глупи и несовесни работи.. и да ке барам бришење на темава зашто воопшто не соодветна за форум какоа ЦРно бело ... поздрав ...
 

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
Темава секако во рисајкл него со дечково што праиме? Да му организираме смештај во психијатриска установа?|-(
Требаше да се отвори психијатриска установа ЦРНОБЕЛО :D
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
Јас и ти нема шо да прајме, Нека му ја мислат мајкаму и таткому, тие го напрајле и тие го воспитале ...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 048 and Bum-Bum
Статус
Затворена за нови мислења.