Бон-бонс Малиција

Lepaa

Истакнат Член
2 декември 2012
985
1,704
393
Сигурно сте слушнале за овие прекрасни парфемчиња (inlove). Порано сите братучетки имавме вакви.Едноставно имаат убав мирис и долго траат.Како мала омилен ми беше тој од банана,а пред некој месец начекав од ванила и тој си го купив.Нема некој што не ми рекол дека убаво мирисам,трае цел ден и се чувствувам како ванилино стапче.Дали сте ги користеле и задоволни ли сте од нив?
П.С ова ми е прва тема (bravo)
5667.pngmm.jpg5666.pngmalizia_bonbons.jpgmalizia_illatszerek_tiniknek_09_n.jpgnd.8754.jpg
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,697
13,878
973
Не сам ги користија : )
Малиција одма ме потсеќа на онуј рекламу сс Еву Херцигову :sram
детс мај сикрет, пуна рука у пубертет : )
 

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,054
1,576
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
Не сам ги користија : )
Малиција одма ме потсеќа на онуј рекламу сс Еву Херцигову :sram
детс мај сикрет, пуна рука у пубертет : )
Абе тоа беше за B.U. (би ју), или не, м?

Мене ми текнуе на “малицја протуно динтезааа...сакам малицијааааааа!!’’ :biggrin
 
  • Like
Реакции: JaMi and parvati

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
872
1,103
393
26
Струмица
многу убаво мирисаа, имав 2, еден се сеќавам за роденден добив :) едниот беше розев со сино капаче, тој многу убаво ми мирисаше, а другиот така шарен некако беше, сознам :confused: во секој случај многу убаво мирисаа
 
  • Like
Реакции: Lepaa

Angiie

Истакнат Член
16 февруари 2012
506
641
93
Ах, ах...моја тема. Како мала бев опседната со чудава. Толку убаво мирисаат што и од кога ќе истроев не сакав да ги фрлам шишенцата. Имав 3-4 и секогаш кога ќе дојдев при пари ја терав мајка ми да ми купи ново или па кога ќе ме прашаа што сакаш за роденден одговорот беше БОН-БОНС :D
Сега не сум наишла на нив, но ако ги сретнам негде по маркетиве сигурно ќе купам пак да се потсетам на времињата. :)

Едит: Lepaa од каде ги купуваш? :)
 
  • Like
Реакции: Farfalla and Lepaa

Lepaa

Истакнат Член
2 декември 2012
985
1,704
393
Ах, ах...моја тема. Како мала бев опседната со чудава. Толку убаво мирисаат што и од кога ќе истроев не сакав да ги фрлам шишенцата. Имав 3-4 и секогаш кога ќе дојдев при пари ја терав мајка ми да ми купи ново или па кога ќе ме прашаа што сакаш за роденден одговорот беше БОН-БОНС :D
Сега не сум наишла на нив, но ако ги сретнам негде по маркетиве сигурно ќе купам пак да се потсетам на времињата. :)

Едит: Lepaa од каде ги купуваш? :)
Забележав денеска во маркетот во Неготино дека имаше.Но имам слушнато дека во Зегин аптеката ги имало цела колекција,а другарка ми пред еден месец си купи од Зеленото пазарче.
 

Angiie

Истакнат Член
16 февруари 2012
506
641
93
Забележав денеска во маркетот во Неготино дека имаше.Но имам слушнато дека во Зегин аптеката ги имало цела колекција,а другарка ми пред еден месец си купи од Зеленото пазарче.
Мхм...Јас во маркетите во Прилеп не сум видела. Може не гледам убаво :D Како и да е, ќе прашам во Зегин. Фала многу :*
 
  • Like
Реакции: Lepaa

Farfalla

Староседелец
14 февруари 2012
455
1,012
1,103
Љубов моја се.
Па што ми е гајле ако до сега требало да ги надраснам детските парфеми, јас ги обожавам овие. За цената, воопшто не се лоши (на трајноста мислам), а нежно-сладуникавиот мирис ми е погоден за секојдневно летно прскање.
Сега ја предавам традицијата на малата братучетка, има 4 годинки, и обавезно ме тера да и купувам цело време. Нешто како Енџи што правела:)