Болка во грлото

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
И ти ли со истиот проблем како мене... :(
Но јас поминав, оздравев фала богу... Дај боже и ти побрзо да оздравеш.
 

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,478
5,077
1,153
Wind Of Change
Го ставаш на болно грло? Така?
А оток на крајници или...за што ти помага?
Се купува во секоја аптека или?
И која цена е..Ако можеш да кажеш :)
Овој спреј се користи за болно грло и отечени крајници го има во секоја аптека и е 190 денари..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
бифша колешка вика лек за болку у грло било само да не га стављаш до јајца лол
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,519
1,183
Big Sur
Немам баш болка, ама имам некое безвеза слевање од синуси (што не е ни слевање пошто нема ништо) што ми прави ко нешто да имам заглавено кај петлето (веќе се покајав што пишувам) и некогаш по цел ден ко да ми шета шлајм горе-долу, но нема ништо и само го раздразнувам грлото со кхм-кање. Ангалот помага некогаш, но не е тоа.
Се сомневам и дека е нервозен тик пошто го правам од мала, но тоа не го менува фактот дека ми смета на грлото и не знам што да му правам.
р.ѕ. Стоп народни лекови а ла оџачар грла. Проблемов оди подлабоко од тоа. :zelen
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Немам баш болка, ама имам некое безвеза слевање од синуси (што не е ни слевање пошто нема ништо) што ми прави ко нешто да имам заглавено кај петлето (веќе се покајав што пишувам) и некогаш по цел ден ко да ми шета шлајм горе-долу, но нема ништо и само го раздразнувам грлото со кхм-кање. Ангалот помага некогаш, но не е тоа.
Се сомневам и дека е нервозен тик пошто го правам од мала, но тоа не го менува фактот дека ми смета на грлото и не знам што да му правам.
р.ѕ. Стоп народни лекови а ла оџачар грла. Проблемов оди подлабоко од тоа. :zelen
Реакција од маска ти е ова. Не е страшно колку што живцира. Совет: трпи и мавај се со прополис форте капки од време на време, колку да не ти праи реакции во грлото.

Ова го констатирав летово кога отидов на одмор вон цивилизација и без маски. 2 недели без неа ми се регенерира грлото и синусите до одреден степен на нормала. Сеа гледам пак се навраќа од време на време.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra