1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Болести кај кучињата

Дискусија во форумот 'Домашни миленици' започната од diduv4e, 12 август 2016.

 1. diduv4e

  diduv4e Нов член

  Зачленет на:
  12 август 2016
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  На моето куче почна да му опаѓа влакното,му слабее апетитот. Ве молам помогнетеми како да си го спасам кучето и дали може да биде сериозно.
  Ви благодарам однапред (happy)
   
 2. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Има едно нешто се вика ветеринар. Посети го.
   
 3. Миции

  Миции Нов член

  Зачленет на:
  24 август 2016
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  0
  Мислам дека е добро да пробаш да го мачкаш со масло од кантарион.Мислам дека ќе помогне.Не се грижи твоето куше ќе биде добро ;)
   
 4. Lady*

  Lady* Староседелец

  Зачленет на:
  1 април 2012
  Мислења:
  1,965
  Допаѓања:
  6,161
  Ти да си ја намачкаш косата со масло од кантарион и седи така.
  Секако не дај боже да дојдеш до опаѓање на коса, ама кажаново ти е без врска.
  Постојат луѓе кои се едуцирани во таа насока, па нека си посети ветеринар.
  Мада не си ја вршат добро работата, од лично искуство.
   
  На pocttopus му/ѝ се допаѓа ова.
 5. pocttopus

  pocttopus Нов член

  Зачленет на:
  1 ноември 2016
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  1
  Не се сите исти и зависи кај кого ќе се обратите. ;)
   

Сподели: