Болести кај кучињата

diduv4e

Нов член
12 август 2016
2
0
1
22
На моето куче почна да му опаѓа влакното,му слабее апетитот. Ве молам помогнетеми како да си го спасам кучето и дали може да биде сериозно.
Ви благодарам однапред (happy)
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,683
3,863
1,183
На моето куче почна да му опаѓа влакното,му слабее апетитот. Ве молам помогнетеми како да си го спасам кучето и дали може да биде сериозно.
Ви благодарам однапред (happy)
Има едно нешто се вика ветеринар. Посети го.
 

Миции

Нов член
24 август 2016
9
0
1
22
Мислам дека е добро да пробаш да го мачкаш со масло од кантарион.Мислам дека ќе помогне.Не се грижи твоето куше ќе биде добро ;)
 

Lady*

Староседелец
1 април 2012
1,965
6,161
1,133
Ти да си ја намачкаш косата со масло од кантарион и седи така.
Секако не дај боже да дојдеш до опаѓање на коса, ама кажаново ти е без врска.
Постојат луѓе кои се едуцирани во таа насока, па нека си посети ветеринар.
Мада не си ја вршат добро работата, од лично искуство.
 
  • Like
Реакции: pocttopus