Белград | Црнобело Форум

Белград

Rodeo Tvrdo

Активен Член
20 мај 2012
98
68
28
Скопје
Мислам дека град како Белград заслужува тема. Дали некој од вас го има посетено овој град? Јас имам роднини таму, па одам многу често и секогаш си поминувам топ. Според мене, нема друг град од екс-Ју кој би можел да се спореди со Белград. Еве некои слики... :) 

Рушен

Активен Член
22 октомври 2012
181
124
43
Сум бил во Белград еднаш. Доста убав град но сепак малце претера со тоа дека нема екс-ЈУ град да се спореди со Белград. Ги има доста кои можат да се споредат. Ете пример Дубровник, Загреб и Сплит е истотака убав град.
 

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Сум била повеќе пати во Белград.
Имав шанси да шетам многу низ градот и преку ден и навечер. Супер места има, ми се допадна трговскиот Ушче, има добри кафани во она местото Силиконска долина што го викаат, една вечер ептен добар провод имавме таму :D, дискотеката Тјуб, сплавови Фристајлер, Х2О , Амстердам, само тоа турбо фолкот ме отепа.. Пред две години летото го фатив и пиво фестот одма таму до Ушче трговскиот се одржуваше. Добро е за денска шема преку лето на Ада, има многу кафичи наредени еден до друг и добра музика, има за пиење јадење, лежалки, маси сепариња, кој што сака. Добро е и на Дунав, бевме на едно мало островче забораив како се вика, сите се сончаа знам ,а јас бегав под сенка. И нај убаво ми е горе на ски стазата горе на Кошутњак кај што седиш во тие кафичите како дрвени кукички што се, си пиеш кафе и го гледаш цел Белград. Ај ке ставам и некоја сликичка овие денови.
 

Rodeo Tvrdo

Активен Член
20 мај 2012
98
68
28
Скопје
Сум бил во Белград еднаш. Доста убав град но сепак малце претера со тоа дека нема екс-ЈУ град да се спореди со Белград. Ги има доста кои можат да се споредат. Ете пример Дубровник, Загреб и Сплит е истотака убав град.
Сум бил во Загреб, али не е тоа тоа. Можеби е поради тоа што Белград е граден од држава со 20 милиони луѓе.. едноставно во Белград се е поголемо од кај Загреб; зградите, улиците.. а и башка Белград е одличен град за забава, доказ за тоа се и многу странци кои викендите ги поминуваат во БГ. :) Секој град си има своја убавина, али факт е во екс-ју Белград е најголем, најуреден, град што заслужено се нарекува метропола.
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
27
Да сум била многу убав град,многу убав центар