Бебешки влакна

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
507
802
693
Девојки, како се справувате со овој проблем?
Лак, восок.. ништо не помага. А многу нервираат.
 
  • Like
Реакции: Bum-Bum

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Мојот вечен непријател, но со шишки (прави/настрана) не се гледаат.
 
  • Like
Реакции: Bum-Bum and Marrie

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
507
802
693
Мојот вечен непријател, но со шишки (прави/настрана) не се гледаат.
Долго време носев шишки, веќе ми се здосадија. Година веќе не носам шишки, а и не планирам да правам повеќе, ми го затвораат лицето.. Инаку и мојот вечен непријател се тие, навистина се досадни :D

Па со депилација :D.
Никако, освен некоја трајна депилација ако е. После поголеми растат, ги скратив еднаш со ножички, погрди се, повеќе растат, како вистинска коса.
 
  • Like
Реакции: Bum-Bum

Andrea Bloodbucket

Истакнат Член
18 февруари 2012
280
328
63
Да знам и јас ги скратив со ножички и грди ми беа па морав да ги депилирам и сега цело време ги депилирам.. Досадно е али тоа е...
 

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
507
802
693
Моиве скратени бебешки влакна сеуште растат, не планирам цел живот да ги депилирам или кратам, ќе нараснат, па потоа со шноличка, венче, ќе се снаоѓам. Тоа ќе ми биде памет за друг пат :)
 

Andrea Bloodbucket

Истакнат Член
18 февруари 2012
280
328
63
Ам јас ако ги оставам да раснат дури да пораснат хахахаххахахахахаха.. Тешко мене :D
 
  • Like
Реакции: Selma

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,239
1,758
113
Малку таму, малку овде...
Пробуваш се, ги криеш на секој начин, ставаш восоци, гелови, лакови.... Се трудиш и сфаќаш дека ништо не помога.
Учиш да живееш со нив и еднаш ќе научиш. А после, после престануваш да ги перцепираш.
Моментално немам мака со нив зашто имам шишки...