Бајага и инструктори | Црнобело Форум

Бајага и инструктори

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173

Бајага и инструктори е југословенска и српска рок група, основана од композиторот, текстописец и гитарист Момчило Бајагич Бајага во Белград 1984 година. Групата е активна до ден денес. Групата има богата дискографија и голем број на хитови кои ја сместуваат во самиот врв на рок сцената на поранешната Југославија, со останатите популарни групи како што се Бијело Дугме и Рибља Чорба.

Слушате музика од Бајага? Омилени песни?
Еве ги моите омилени песни
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
27
Битола

имаат супер песни, ги слушан редовно... а си ја слушнал ли поновата песна? една од поубајте мие ...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Омилениот пејач на татко ми! :) И јас го засакав Бајага покрај него... А песнава неописливо ја сакам.

 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 048 and The Tramp