Барам апликација (iOS, Android, WP 7/8)

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Темава ќе послужи за тие што бараат некоја апликација за Андроид, иОС, Виндоус 7 и новиот 8.

Било каква апликација што не можете да ја најдете пишете тука.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: emzzy

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Некоја апликација за едитирање слики за IOS освен Instagram? :)
 

Snow

Староседелец
29 април 2012
677
440
1,073
Марс
Ми треба некоја апликација слична на WinLaunch.
Доколку некој најде нешто слично може да остави линк, а може и некој скин за RainMeter :)
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Ми треба нешто слично како Movie Maker т.е. за таква намена, креирање видео, ама со подобри опции, да не се толку едноставни ефектите...
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Ми треба нешто слично како Movie Maker т.е. за таква намена, креирање видео, ама со подобри опции, да не се толку едноставни ефектите...

Sony Vegas Pro. Поодамна работев на него, па не знам која верзија му е најнова (гледам 12ка има, јас 9ката ја користев), има тон ефекти и имаш најразлични туторијали по YouTube за истите, различна обоеност што дава ефект на постара/посовремена снимка, пресеци на слики и клипчиња, премини од една во друга рамка, you name it. Е сега, trial верзијата не се плаќа некои 30ина дена (бар така беше порано), ама си постојат златни торенти со кодови за активација, па не би требало да имаш проблем да се снајдеш.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Аркантос

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Ќе звучам смешно, но верувајте пот ќе ми потече дур објаснам што точно ми треба.
Значи ги знаете тие сликите на кои прават устата на фотографираните персони да се движи како да зборува?
Е, ми треба софтвер, за да направам таква фотографија/апликација како и да се вика..
Ми треба итно, ама баш итно :)
 

Pica pica

Староседелец
2 јуни 2013
1,564
2,090
1,133
90
Ќе звучам смешно, но верувајте пот ќе ми потече дур објаснам што точно ми треба.
Значи ги знаете тие сликите на кои прават устата на фотографираните персони да се движи како да зборува?
Е, ми треба софтвер, за да направам таква фотографија/апликација како и да се вика..
Ми треба итно, ама баш итно :)
za android photo speak 3D :)
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Ај вака сега.
Ми треба програмче, најдобро е да е фри, ако не е фри, да ми помогне некој да му најдам крак.
Програмчето да е за правење преводи на филмови и да е лесно за сконтување. Најдов едно, ама премногу тешко ми оди.
Ова што јас го имам се вика Aegisub.
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Ми треба апликација за android (4.4.2) за симнување видеа од јутјуб. Имав пред две години една апк, ама не ја памтам :)
Сакам да симнувам видеа на таблетот додека спијам :)
Ај вака сега.
Ми треба програмче, најдобро е да е фри, ако не е фри, да ми помогне некој да му најдам крак.
Програмчето да е за правење преводи на филмови и да е лесно за сконтување. Најдов едно, ама премногу тешко ми оди.
Ова што јас го имам се вика Aegisub.
Најубаво симни си го преводот кој е синхронизиран со видеото. Англиски превод. Потоа отвори си го во notepad, и само преведи ги зборовите. јас така на почетокот правев, потоа се навикнав да ги гледам со англиски превод.
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Најубаво симни си го преводот кој е синхронизиран со видеото. Англиски превод. Потоа отвори си го во notepad, и само преведи ги зборовите. јас така на почетокот правев, потоа се навикнав да ги гледам со англиски превод.
Проблемот е што ми требаше „асли“ програма за правење преводи, бидејќи правам превод на аргентинска серија која нема англиски превод за симнување по интернетов, се здробив од барање. Ама благодарение на @existence се снајдов :) Еве веќе на седмата епизода правам превод.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Y1K991