1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Баба Роса од Радовиш

Дискусија во форумот 'Хумор' започната од FallenAngel, 10 јули 2014.

1. FallenAngel

FallenAngel Староседелец

Зачленет на:
    5 декември 2012
    Мислења:
    601
    Допаѓања:
    401
    Оваа старица е легенда од нашиот крај. Јас сум од струмичко ама нема човек кој не чул за баба Роса. Имено внукот ја снима што зборува и ја става на јутуб. Баба Роса има и свои обожаватели кои и те како и поклонија скапи поклони откако рече дека празен поздрав не сака. Доби дури и iPhone.

Другите видеа пишете само баба роса на јутуб и ќе излезат. А има и фан пејџ на фејсбук.

Советите за младите и се закон. Мене ме насмеа. Ако има проблем во разбирањето на дијалектот пишете.

На diva orhideja му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Saladin

Saladin Unbaised
    Член на администрација

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    5,993
    Допаѓања:
    9,621
    Второ
    Не е ли за греота бабичкава а оној мрсулко еден недоквакан ја злоупотребува нејзината ограниченост за да доприсобере катаљарда „афирмации“ дека е uber смешен?
    Срамота за човекот.

На Lena, TheQueen, MoonFairy и уште 4 други им се допаѓа ова.
  3. FallenAngel

FallenAngel Староседелец

Зачленет на:
    5 декември 2012
    Мислења:
    601
    Допаѓања:
    401
    Си има видео кај ја прашува дали знае дека ја снима и што мисли за оние што мислат дека не знае оти ја снимаат вели дека знае и да пукнале од мака. Она си знае само и она си се зафркава.

4. $3Я3|\||)&p&†Y

$3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

Зачленет на:
    12 мај 2012
    Мислења:
    3,683
    Допаѓања:
    3,863
    Тапа фаца. Ништо повеќе. Wannabe интересна.

5. Aleksis

Aleksis Jukebox

Зачленет на:
    4 април 2013
    Мислења:
    1,440
    Допаѓања:
    2,539
    Мене не ме загрижува тоа дека внукот ја снима, ја малтретира со глупи прашања, дека ја става на интернет и дека и праќаат подароци, туку ме загрижува тоа што на луѓето ова им е баш смешно и интересно.
    А тоа дека бабава е со сомнително здравје е очигледно. Греота.

На Lady* и Electra им се допаѓа ова.
  6. corki

corki Староседелец

Зачленет на:
    21 декември 2013
    Мислења:
    542
    Допаѓања:
    448
    Бабичкава е смешна до бессвест,незнам што толку срамно има тука,па дечково им е внук и ете слободно се однесува со нејзе.Ако неможете да ја разберете,(поради дијалектот) тоа е нешто друго,али за мене е комедија не видена.Добра е со здравјето,само е духовита.и јас имам баба со вкаов карактер интересна и смешна.

7. Aristokrat

Aristokrat Староседелец

Зачленет на:
    27 февруари 2012
    Мислења:
    2,655
    Допаѓања:
    3,335
    Цепки,колку е смешна...секој ден по три пати се смеам на неа.Споменик во Радовиш за баба Роска

8. FallenAngel

FallenAngel Староседелец

Зачленет на:
    5 декември 2012
    Мислења:
    601
    Допаѓања:
    401
  9. Makedonec

Makedonec Модератор
    Член на администрација

Зачленет на:
    15 јуни 2014
    Мислења:
    1,466
    Допаѓања:
    1,185
    навистина е тажно тоа што бабава сака да се чувствува помладо а нејзиниот внук ја исмева со тоа што ќе се фали со видеа пред другарите негледајќи на тоа дека таа е дел од неговото семејство
    с р а м о т а!

10. diva orhideja

diva orhideja Член со 30 казнени поени

Зачленет на:
    26 февруари 2014
    Мислења:
    2,220
    Допаѓања:
    1,746
    Повеке ние што коментираме ја навредуваме,него ли внукот или кој и да е што ја снимал.Бабава сигурно знае за сето ова и мислам дека баш ја"заболе".

На pink princes му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: