1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Баба Роса од Радовиш

Дискусија во форумот 'Хумор' започната од FallenAngel, 10 јули 2014.

 1. FallenAngel

  FallenAngel Староседелец

  Зачленет на:
  5 декември 2012
  Мислења:
  601
  Допаѓања:
  401
  [​IMG]
  Оваа старица е легенда од нашиот крај. Јас сум од струмичко ама нема човек кој не чул за баба Роса. Имено внукот ја снима што зборува и ја става на јутуб. Баба Роса има и свои обожаватели кои и те како и поклонија скапи поклони откако рече дека празен поздрав не сака. Доби дури и iPhone.  Другите видеа пишете само баба роса на јутуб и ќе излезат. А има и фан пејџ на фејсбук.

  Советите за младите и се закон. Мене ме насмеа. Ако има проблем во разбирањето на дијалектот пишете.
   
  На diva orhideja му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,621
  Второ
  Не е ли за греота бабичкава а оној мрсулко еден недоквакан ја злоупотребува нејзината ограниченост за да доприсобере катаљарда „афирмации“ дека е uber смешен?
  Срамота за човекот.
   
  На Lena, TheQueen, MoonFairy и уште 4 други им се допаѓа ова.
 3. FallenAngel

  FallenAngel Староседелец

  Зачленет на:
  5 декември 2012
  Мислења:
  601
  Допаѓања:
  401
  Си има видео кај ја прашува дали знае дека ја снима и што мисли за оние што мислат дека не знае оти ја снимаат вели дека знае и да пукнале од мака. Она си знае само и она си се зафркава.
   
 4. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Тапа фаца. Ништо повеќе. Wannabe интересна.
   
 5. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  Мене не ме загрижува тоа дека внукот ја снима, ја малтретира со глупи прашања, дека ја става на интернет и дека и праќаат подароци, туку ме загрижува тоа што на луѓето ова им е баш смешно и интересно.
  А тоа дека бабава е со сомнително здравје е очигледно. Греота.
   
  На Lady* и Electra им се допаѓа ова.
 6. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  448
  Бабичкава е смешна до бессвест,незнам што толку срамно има тука,па дечково им е внук и ете слободно се однесува со нејзе.Ако неможете да ја разберете,(поради дијалектот) тоа е нешто друго,али за мене е комедија не видена.Добра е со здравјето,само е духовита.и јас имам баба со вкаов карактер интересна и смешна.
   
 7. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Цепки,колку е смешна...секој ден по три пати се смеам на неа.Споменик во Радовиш за баба Роска
   
 8. FallenAngel

  FallenAngel Староседелец

  Зачленет на:
  5 декември 2012
  Мислења:
  601
  Допаѓања:
  401
 9. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  навистина е тажно тоа што бабава сака да се чувствува помладо а нејзиниот внук ја исмева со тоа што ќе се фали со видеа пред другарите негледајќи на тоа дека таа е дел од неговото семејство
  с р а м о т а!
   
 10. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,746
  Повеке ние што коментираме ја навредуваме,него ли внукот или кој и да е што ја снимал.Бабава сигурно знае за сето ова и мислам дека баш ја"заболе".
   
  На pink princes му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: