1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Аvril Lavigne

Дискусија во форумот 'Изведувачи' започната од Armagoddamn, 28 октомври 2015.

 1. Armagoddamn

  Armagoddamn Истакнат Член

  Зачленет на:
  28 октомври 2015
  Мислења:
  162
  Допаѓања:
  33
  Avril Lavigne е 31 годишна пејачка од Канада
  Текстописец, соло изведувач, филантропист
  За неа колку и да зборувам малку е ...
  Таа ми е инспирација од мојата 17та година, омилена пејачка, засекогаш
  не можам да одвојам омилена песна, омилени ми с есите песни и сите албуми. ако веќе треба да бирам, би одбрала Let Go, Under my skin, како омилени албуми и сите песни во нив
  Complicated, my happy ending, wish you were here, nobody's fool, sk8er boi, I can do better, I dont have to try, forgotten, together, nobodys home
  Всушност таа беше рок ен рол девојче, која стана поп ѕвезда, ја ценам и како личност ја сакам како сестра и ја почитувам максимално, мојот сон е да бидам Аврил,
  Ги знам сите нејзини песни, и и пеам на караоке
  напишете ги вашите омилени песни овде
  и искрено многу ги сакам оние кои ја сакаат Аврил
   

  Прикачени податотеки:

  • 39TAbVQ.jpg
   39TAbVQ.jpg
   Големина на датотека:
   42.2 KB
   Прегледи:
   3
 2. Ranta

  Ranta Истакнат Член

  Зачленет на:
  22 октомври 2015
  Мислења:
  73
  Допаѓања:
  27
  Незнам колку е точно, ама гледаше еден другар на шитБук и виде вест од Анал5 дека пејачкава била умрена веќе 10 години (се самоубила). Ова досега било само нејзина двојничка. Потврдете дали е точно.
   
 3. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Ваквиве стории се провлекуваат уште коа Пол Мекартни беше се` уште жив. (сарказам)

  Шо знам, Аврил е ок за време коа не знаеш кој си и шо со себе - рана адолесценција најобично тука кризираш на идентитет, па се пронаоѓаш у нејзините лесно певливи песнички. Ја слушав јас коа искочи, имаше некои 16 години (јас 15) и ми беше ок. Брзо се прележува тој период, така и пејачкава откако ќе ислушаш 3-4 песни веќе влагаш у шаблон и знаеш што како. Не се споредува со Amy Lee затоа што песниве и` се многу помеки за разлика од вторава иако шаблонот е скоро ист.
  Шеќерна прикаска од Славко Јаневски.
   
  На ●Untouchable° и Аркантос им се допаѓа ова.
 4. Armagoddamn

  Armagoddamn Истакнат Член

  Зачленет на:
  28 октомври 2015
  Мислења:
  162
  Допаѓања:
  33
  teorija na zagovor e ova
  conspiracy theory
   
 5. Armagoddamn

  Armagoddamn Истакнат Член

  Зачленет на:
  28 октомври 2015
  Мислења:
  162
  Допаѓања:
  33
  Ne mora da znaci deka i Amy Lee ne ja slusam,
  Hayley Williams (PAramore) isto slusam
  a sega Alissa White (Agonist) Anna Murphy (Eluveitie) Sharon Den Adel (Within Temptation) Mariangela (Tristania) Aylin (Sirenia)
  A Avril e posebna prikazna i ne se lesni pesnite, ovie od prvite albumi, let go, under my skin, the best damn thing.
  Complicated edvaj ja nauciv, jas i gi slusam postarite pesni, koga bese tinejdzerka (rock n roll devojce bese)
   
 6. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Јас па типкава органски да ја поднесам не можам. Значи писка, вришти... И стварно не знам како ја класифицираат во типка што пее „лесни“ песнички.
  Не! Не! Не се лесни песнички. Ужасно тешки се. Мајнд фак ти праат!
  А да, два чекори напред. Има една песна со која се заразив лани по вина на жена ми. Е од сите нејзини песнички, само ова можам да го слушам:
   

Сподели: