Аvril Lavigne

Armagoddamn

Истакнат Член
28 октомври 2015
162
33
328
Avril Lavigne е 31 годишна пејачка од Канада
Текстописец, соло изведувач, филантропист
За неа колку и да зборувам малку е ...
Таа ми е инспирација од мојата 17та година, омилена пејачка, засекогаш
не можам да одвојам омилена песна, омилени ми с есите песни и сите албуми. ако веќе треба да бирам, би одбрала Let Go, Under my skin, како омилени албуми и сите песни во нив
Complicated, my happy ending, wish you were here, nobody's fool, sk8er boi, I can do better, I dont have to try, forgotten, together, nobodys home
Всушност таа беше рок ен рол девојче, која стана поп ѕвезда, ја ценам и како личност ја сакам како сестра и ја почитувам максимално, мојот сон е да бидам Аврил,
Ги знам сите нејзини песни, и и пеам на караоке
напишете ги вашите омилени песни овде
и искрено многу ги сакам оние кои ја сакаат Аврил
 

Прикачувања

Ranta

Истакнат Член
22 октомври 2015
73
27
118
Незнам колку е точно, ама гледаше еден другар на шитБук и виде вест од Анал5 дека пејачкава била умрена веќе 10 години (се самоубила). Ова досега било само нејзина двојничка. Потврдете дали е точно.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,996
9,627
1,683
Normandy
Ваквиве стории се провлекуваат уште коа Пол Мекартни беше се` уште жив. (сарказам)

Шо знам, Аврил е ок за време коа не знаеш кој си и шо со себе - рана адолесценција најобично тука кризираш на идентитет, па се пронаоѓаш у нејзините лесно певливи песнички. Ја слушав јас коа искочи, имаше некои 16 години (јас 15) и ми беше ок. Брзо се прележува тој период, така и пејачкава откако ќе ислушаш 3-4 песни веќе влагаш у шаблон и знаеш што како. Не се споредува со Amy Lee затоа што песниве и` се многу помеки за разлика од вторава иако шаблонот е скоро ист.
Шеќерна прикаска од Славко Јаневски.
 

Armagoddamn

Истакнат Член
28 октомври 2015
162
33
328
Незнам колку е точно, ама гледаше еден другар на шитБук и виде вест од Анал5 дека пејачкава била умрена веќе 10 години (се самоубила). Ова досега било само нејзина двојничка. Потврдете дали е точно.
teorija na zagovor e ova
conspiracy theory
 

Armagoddamn

Истакнат Член
28 октомври 2015
162
33
328
Ваквиве стории се провлекуваат уште коа Пол Мекартни беше се` уште жив. (сарказам)

Шо знам, Аврил е ок за време коа не знаеш кој си и шо со себе - рана адолесценција најобично тука кризираш на идентитет, па се пронаоѓаш у нејзините лесно певливи песнички. Ја слушав јас коа искочи, имаше некои 16 години (јас 15) и ми беше ок. Брзо се прележува тој период, така и пејачкава откако ќе ислушаш 3-4 песни веќе влагаш у шаблон и знаеш што како. Не се споредува со Amy Lee затоа што песниве и` се многу помеки за разлика од вторава иако шаблонот е скоро ист.
Шеќерна прикаска од Славко Јаневски.
Ne mora da znaci deka i Amy Lee ne ja slusam,
Hayley Williams (PAramore) isto slusam
a sega Alissa White (Agonist) Anna Murphy (Eluveitie) Sharon Den Adel (Within Temptation) Mariangela (Tristania) Aylin (Sirenia)
A Avril e posebna prikazna i ne se lesni pesnite, ovie od prvite albumi, let go, under my skin, the best damn thing.
Complicated edvaj ja nauciv, jas i gi slusam postarite pesni, koga bese tinejdzerka (rock n roll devojce bese)
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,353
3,846
1,153
Јас па типкава органски да ја поднесам не можам. Значи писка, вришти... И стварно не знам како ја класифицираат во типка што пее „лесни“ песнички.
Не! Не! Не се лесни песнички. Ужасно тешки се. Мајнд фак ти праат!
А да, два чекори напред. Има една песна со која се заразив лани по вина на жена ми. Е од сите нејзини песнички, само ова можам да го слушам: