Апел за помош на Маја Керова-Бабунска

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,763
2,409
1,133
www.crnobelo.com
Хуманоста не познава граници е мотото кое ги водеше членовите на Сојузот на студенти при Машинскиот факултет во Скопје и Студентскиот парламент на универзитетот Св.Кирил и Методиј.

Деновиве активно работат и се спремаат за хуманитарниот хепенинг кој ќе се одржи овој петок (31.05) на паркингот пред Машинскиот факултет.

Целта е да се помогне на Маја Керова Бабунска која боледува од рак. Само со масовно присуство може да подадеме рака и да бидеме хумани. Цените на сите пијалоци ќе бидат по цена од 50 денари, а секој денар од продадените пијалоци ќе биде уплатен на сметката на Маја.

Покрај хуманоста на дело, ќе имате можност и за дружба и забава која ќе биде збогатена со Вера Јанкович, Лабаво Лавабо, DJ Nomaduzz, Red Light District...

Ве очекуваме, затоа што ви гарантираме добра забава и можност да ја покажете хуманоста на делот. Затоа што за живот се работи!

Донации:
077/143 703 – за корисниците на VIP
075/143 133 – за корисниците на ONE
070/143 132 – за корисниците на T-MOBILE
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky and JaMi

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Како вечити студент на машински можам да ви кажам дека ќе биде забавно, зашо ниедна пијанка немам пропуштено.Багатела пиење и надрвување за здравје на сите :)
 

LaLunaaa

Нов член
30 мај 2013
1
0
1
34
Клуб на Млади ООЦК - Неготино
Организира Голема Хуманитарна забава за Маја Керова

Љубители на хуманоста! од
emoticon-0152-heart.gif
ве покануваме на Големата Хуманитарна забава која ја организира Клуб на Млади ООЦК - Неготино.
Нашата желба ќе стане реалност. Нашата Маја ќе замине на лекување во САД-Хјустон. И кога моќнитте се откажаа од неа, остануваме само ние храбрите. Ќе ја победиме оваа Битка заедно со Маја!
Недела 21:00часот Во Ноќен Клуб Акрополис - Неготино
ве очекуваме Ние и Многу изведувачи. да ја помешаме хуманоста и енергијата, да создадеме свет во кој сакаме да живееме. Бидете со нас!

Ве очекуваме!!

https://www.facebook.com/events/164055203770172/?ref=3

t2ltmzgjrp.jpg