Абортус со вакумска аспирација

Поповска113

Нов член
8 септември 2018
1
1
1
34
Здраво.Имам две деца едното ми е три години а другото шест месеци.А во меѓувреме јас останав бремена.Во четврток закажав абортус со вакум и локална анестезија.Пред се,јас сум голеееема плашливка,ве молам од некоја која имала искуство да ми кажи дали боли? Ви благодарам однапред!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,060
1,133
Здраво.Имам две деца едното ми е три години а другото шест месеци.А во меѓувреме јас останав бремена.Во четврток закажав абортус со вакум и локална анестезија.Пред се,јас сум голеееема плашливка,ве молам од некоја која имала искуство да ми кажи дали боли? Ви благодарам однапред!
Rodi si go, ke imas za treto dete nadoknada. Ke imas I finansisko olesnuvanje vo odgleduvanjeto. Odednas ke ti porasnat decata. Decata Se dar Od Bog, sreka nosat vo domot.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Аркантос and Patika

Miss sweety

Нов член
28 септември 2018
1
0
1
Здраво.Имам две деца едното ми е три години а другото шест месеци.А во меѓувреме јас останав бремена.Во четврток закажав абортус со вакум и локална анестезија.Пред се,јас сум голеееема плашливка,ве молам од некоја која имала искуство да ми кажи дали боли? Ви благодарам однапред!
Здраво
Зарем е важна болката ? Убиваш живот , болката е тогаш за тогаш но потоа цел живот душата ќе те боли. И да те боли заслужуваш , цел живот да ја памтеш таа болка .Не оправдувам абортус во никој случај и под никакви околности.
 

orhidea

Староседелец
2 мај 2015
23
23
1,003
39
не ги слушајте ваквите шо јадат разни трици
кажи ми како помина?
 

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
138
1,053
Ne mi se dopaga sto nekoi clenovi pogore ja napadnaa clenkata. Mozebi ne e podgotvena za treto dete. Ne gi znaeme pricinite poradi koi taa se odlucila za abortus. :( Ubavo e da se ima deca, no sekoj ima pravo na izbor.
 

Ruze03

Истакнат Член
16 декември 2021
31
12
108
Zdr jas imav medikamentozen abortus neznam dali ima tema na forumot dali nekoj moze da spodeli iskustvo ,ispanicena sum cela bidejki povrativ od apcinjata