Џамбазов Игор Шоу (ЏИШ)

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
Прв пат читам за ова шоу тука на форумов ... прочитав дека имало "голема" најава, вакви очекувања, такви очекувања ... да не беше алба со нејзиниот пост (видеото од шоуто) ке немав појма за што зборите, а и немаше многу да се потрудам да го најдам видеото ... Го гледв, ми помина еден час, испив две кафиња, заврши шоуто ...
Ок е до некаде, највеќе од цело шоу ми се допадна изведбата на Игор Џ. за песната Бато :)
може и тоа беше едино нешто што ми се допадна (think)

кој последен се смее, сам во себе паѓа !!! :eek :D
 

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
28
Битола
почнав да го гледам ама мн ми беше глупо и безвезно..така да не го ни догледав само 5-10мин и толку беше.
 

Dare

Староседелец
15 јули 2012
84
86
618
Игор е добар актер, ама за вакви емисии не го бива човекот. Неможе со фори од 80год. да ја насмееш публиката сега. Мислам дека ке заврши слично како оние од приказните што пробаа нешто да ископираат од курсаџије.
Најголемата грешка ја прават кога мислат дека е интересно да имитираш ретарди, гикови, курви итн. Порано може тоа палело кај луѓето, во денешто време тоа не ни може да се нарече хумор, поише личи на идиотизам.
Има млади талентирани ликови кои можат да направат солидни емисии, само неможат да дојдат на ред од таквите како Игор и останата геријатрија што мислат дека се незаменливи.
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Се виде дека е пропадната инвестиција уште по првата епизода. Како и сите очекував класично talk-show со гости и зезанции, ама ништо од тоа. Поглупо шоу не сум видел, а колку само со нетрпение го очекував :|
 

Dr.Gonzo

Истакнат Член
23 февруари 2012
652
1,916
393
Fukushima
www.gonzo.com
Синоќа глеав реприза фатив малце, катастрофа невидена. Се глеа дека ова му е план од пред 15 години мислим тогаш беше интересно и смешно да имитираш албанец, го нема сменето сценариото од тогаш.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

Believe

Активен Член
30 јануари 2013
108
141
43
Најискрено не го гледав но едно ќе кажам за ти е што кажуваат многу повеќе очекував, така е секогаш ќе се разочараш ако многу повеќе очекуваш од нешто или во прицнип не очекувај никогаш премногу бидејќи на крајот ќе си разочаран или на нешто што не си видел да очекуваш они како реклама секогаш со зборовите ќе го прават тоа нешто идеално нели? но реално гледано во македонија ништо не може да го сруши рекорд од сериите но може да се тргне вниманието на некој начин но според вашите пишување не ми изгледа за толку лошо но сепак го почитувам тоа што игор се обидува нешто барем да направи и крај на краева сепак се работи за свој личен вкус.
 

mashkodete

Истакнат Член
11 февруари 2013
59
25
118
Покрај се што е веќе видено во ова наше Скопје, си помислив: Игор е човекот! Тој ке смисли нешто ново и ке ја разбие оваа телевизиска монотонија што прави депресија како што кажуваат луѓево по форумиве, а турскиве серии после 6 саат се слушаат низ цела населба кај мене. Тоа телевизорите до 100-ка ги рокаат!!! Иако не сум уклучил ТВ со години, дознав за шоуто и го гледав, не цело, затоа што после 10-та минута веќе неможев да го гледам.
Покрај се што направил Џамбаз, ова не му требаше искрено. Се разочарав и јас. Можеби другата емисија ке биде различна, бидејки е само почеток, ајде така да го кажеме тоа, но искрено не верувам и не сум убеден од очигледни причини.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: violetmoon

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Ами кои се форите на денешен ден? Фејсбук киксови, или треба да ја ремети владата и сите политичари, па само тоа гледам дека кај нас пали моментално, а? Можеби грешам, не знам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Podem and Solstice

Рушен

Активен Член
22 октомври 2012
181
124
43
Не е лошо. Сега ја гледав малце репризата и мислам дека не е толку лошо. Нареден пат не испуштам.