Џамбазов Игор Шоу (ЏИШ)

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Не, јас сум разочаран од шоуто, типот на шоуто, концепот, ако воопшо може да се каже дека имаше.
Како шоумен, Џамбазов за мене е број еден, па десет празни, па наброј други...
Па тоа и го напишав,сепак изборот каде ке учествува тој е негов,а сега друга приказна е од кои причини :)
Иначе како шоумен,за мене е место број еден а натаму се е празно.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Podem

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Во право си ете ме потсети дека сум во МКД и не дека нема млади кои можата повеќе да ја долават целта на емисија ама се знае како функционираат работите кај нас.
Не дека не се може туку повеќе е до немање концепт. Едино што преостана е К-15 вака за поширока публика и едвај Буба мара со Сашко Коцев или ај тука го ставам и Еден на еден као мало освежување.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

alba

Староседелец
15 март 2012
1,424
2,015
1,123
Не дека не се може туку повеќе е до немање концепт. Едино што преостана е К-15 вака за поширока публика и едвај Буба мара со Сашко Коцев или ај тука го ставам и Еден на еден као мало освежување.
Искрено Буба марата мене досадна ми стана некако се едноист ми е концептот а за Еден на еден неколку пати ја имам гледано ама да само едно мало освежување е а ни треба многу поголемо.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Arkantos

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Нека пишува книги барем мене ми се допаднаа,се надевам ќе има уште некој порок у меѓувреме да добие инспирација за следната.Ако ништо друго нека го седне Џаро и нека пишува за неговите случки ама да ги видоизмени за да не треба на секој втор збор да слушаме дека има некоја АНЕГДОТА:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Trajche, parvati and Bibi@

alba

Староседелец
15 март 2012
1,424
2,015
1,123
Да му дадеме шанса сепак прва епизода може наредните подобри се а на сите портали како шо гледам повеке негативни критики има може ке се смени концептот...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
Читам кометари и прашувате каде се гостите , а во сите најави пред ова беше кажано дека нема да има гости. Сеедно јас ова го замислував сосема поинаку и пак почеток е за да направиш сите да зборат за тебе или ќе бидеш многу добар или ќе бидеш премногу лош. Мислам дека имаше некоја фора во ова зш на самиот крај токму игор вели дали ви се допадна? За возвраќањето да биде катастрофа , катастрофа! Ќе ги погледнам и понатаму за да видам како ќе се одвива затоа што мислам дека токму тоа е целта една селектирана публика да го гледа тоа , а не да биде нешто што би го гледале сите.
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
:rolleyes: Па и не е толку лошо бре.
Мене дури и ми се допадна,само уште Калиопи да ја немаше.
А зошто мора да е класично ток шоу?
За да се расфрла со фалби Калиопито,за на крај да заплаче.
Шоуто си има гости и ги претставува на еден оригинален начин.
Ми се допага.
 

warr

Староседелец
17 февруари 2012
187
214
643
Тетово
:rolleyes: Па и не е толку лошо бре.
Мене дури и ми се допадна,само уште Калиопи да ја немаше.
А зошто мора да е класично ток шоу?
За да се расфрла со фалби Калиопито,за на крај да заплаче.
Шоуто си има гости и ги претставува на еден оригинален начин.
Ми се допага.
Ја поинаку го замислував, па можеби и затоа најмногу се разочарав.
Повеќе ми беше смешен Игор кога пие млеко, отколку самиот хумор и штосовите, кои што се веќе одамна познати...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 84 sk_Y ^_-

mountian

Полноправен Член
30 јануари 2013
56
29
18
Skyfall одржува светска премиера за 24 h го има на торрент.А не македонскиве филмови не можеш да ги најдеш или пак на оригиналните им набиваат цена што никој не може да си ја дозволи.Некој не знаат ни дека постојат. Тхис ис нот Америцан мовие,Трето полувреме,итн...А некој мак серии не го пуштија ни крајот на серијата. и после зошто се гледале турски серии.мислам деке превише се преценуваат.
Добро е и што се уште се труди Игор бесплатно да прави нешто за мак гледачи па бидете задоволни и со тоа.