1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Љубомора

Дискусија во форумот 'Здравје и состојба на духот' започната од mAcIkA, 15 февруари 2012.

 1. mAcIkA

  mAcIkA Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  376
  Допаѓања:
  516
  Има некои денови кога на се живо сум љубоморна,значи не гледам тогаш другарка,сестра брат,некој друг близок...љубоморна сум на се и сешто ,на најмали и банални работи..И се ми е :place.....Се има некој друг така почуствувано? Кажувајте со време ,ако сум сама да барам со време помош... :(
   
 2. Elizabeth Bathory

  Elizabeth Bathory Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  352
  Допаѓања:
  405
  Страшно :nah Знаеш дека љубомората е болест и нема лек.
  Те сожалувам знаеш со такво мислење опрај се додека ти е време незнам што да ти кажам. Нема спас за тебе ако продолжиш со тој простотилок да го наречам, да бидеш до толку болно љубоморна сама ќе останеш па после ни брат, ни сестра ни дечко ќе видиш.
   
  На Мортидо му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Elence

  Elence Полноправен Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  96
  Допаѓања:
  86
  Мислам дека до некоj степен, љубомората е ок. Те поттикнува да се трудиш повекjе. Ама не до тоj степен каде што не правиш ништо за себе и само ги гледаш тие околу тебе. Како и да е, мислам дека треба да си кажес дека си прекрасна личност и нема потреба да се чувствуваш така. :):):)
   
 4. mAcIkA

  mAcIkA Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  376
  Допаѓања:
  516
  Јас не реков дека сум болно љубоморна и дека имам СТРАШНИ МИСЛИ на памет,само дека има денови кога мислам дека сите други имаат се а јас немам ништо,дека се срекни итн...Фала богу до сега не сум останала сама ,се надевам дека и натаму ке остане така
   
  На cece17 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Elence

  Elence Полноправен Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  96
  Допаѓања:
  86
  така и те разбрав :). извини ако те навреди моjот одговор :)
   
 6. mAcIkA

  mAcIkA Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  376
  Допаѓања:
  516

  НЕ нема проблем,за погорното беше,изгледа таму погрешно ме разбраа:)
   
 7. Glorry

  Glorry Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  261
  Допаѓања:
  369
  Баш пред некој ден правев муабет со мајка ми дека во нивни времиња се било поинаку,сите живееле,имале големи друштва,едноставно мирно време,не дека тогаш немало љубомора,туку имало да речам некоја граница.А додека во денешниве времиња кога постојат секакви социјални мрежи,најмногу потенцирам фејсбук едноставно секој секого оговара,оваа има ваква куќа,оној си купил нова кола,а тоа е се резултат на постирањето се и сешто на своите профили,можеби затоа има денови кога се чувствуваш така..
  А за љубовна љубомора,тоа си е нормално се додека е во границите на нормала.Не постои човек кој не осетил љубомора према некого,сепак тоа си е чувство,сите си го носиме :)
   
 8. mAcIkA

  mAcIkA Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  376
  Допаѓања:
  516

  Да да се согласувам со цело ова,а љубовната љубомора многу малку ја чувствувам за разлика од оваа другава која на моменти мн јако ме напаѓа ..Но се ке биде во ред се додека се сакаш себеси и се почитуваш
   
  На Glorry му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Baronessa

  Baronessa Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  524
  Допаѓања:
  753
  Божеее, добро е што е само некои денови... јас такви личности ги прешкртувам од одма... значи да си љубоморен на некој или нешто според мене значи да се нема самодоверба и самопочит... ако не знаеш да го сакаш она што го имаш, она што си, како можеш да очекуваш некој друг тоа да го прави... :kafe
   
 10. Македонец

  Македонец Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  313
  Допаѓања:
  439
  Никогаш досега не сум се почуствувал љубоморен посебно на сестра,братучеди, другари. А и како мал сум бил таков. Баш пред некој ден мајка ми ми го има спомнато ова, сине како мајка толку години не сум осетила да си бил љубоморен на нешто. Дали го правам тоа длабоко во себе но искрено немам приметено. А и сега кога ке подразмислам често пати другари посебно другарки што сум слушал муабет овој е љубоморен на тој, оваа на тој, осеќала како и љубоморат другарките и слично....е јас тоа не го приметувам. темава ме натера да си поставам прашање втф со мене околу ова.
   
  На jasmina и Baronessa им се допаѓа ова.

Сподели: