Љубомора

mAcIkA

Истакнат Член
14 февруари 2012
376
516
393
Има некои денови кога на се живо сум љубоморна,значи не гледам тогаш другарка,сестра брат,некој друг близок...љубоморна сум на се и сешто ,на најмали и банални работи..И се ми е :place.....Се има некој друг така почуствувано? Кажувајте со време ,ако сум сама да барам со време помош... :(
 

Elizabeth Bathory

Истакнат Член
13 февруари 2012
352
405
363
Skopje
Страшно :nah Знаеш дека љубомората е болест и нема лек.
Те сожалувам знаеш со такво мислење опрај се додека ти е време незнам што да ти кажам. Нема спас за тебе ако продолжиш со тој простотилок да го наречам, да бидеш до толку болно љубоморна сама ќе останеш па после ни брат, ни сестра ни дечко ќе видиш.
 
  • Like
Реакции: Мортидо

Elence

Полноправен Член
13 февруари 2012
96
86
18
29
New York, New York
twitter.com
Мислам дека до некоj степен, љубомората е ок. Те поттикнува да се трудиш повекjе. Ама не до тоj степен каде што не правиш ништо за себе и само ги гледаш тие околу тебе. Како и да е, мислам дека треба да си кажес дека си прекрасна личност и нема потреба да се чувствуваш така. :):):)
 

mAcIkA

Истакнат Член
14 февруари 2012
376
516
393
Јас не реков дека сум болно љубоморна и дека имам СТРАШНИ МИСЛИ на памет,само дека има денови кога мислам дека сите други имаат се а јас немам ништо,дека се срекни итн...Фала богу до сега не сум останала сама ,се надевам дека и натаму ке остане така
 
  • Like
Реакции: cece17

Elence

Полноправен Член
13 февруари 2012
96
86
18
29
New York, New York
twitter.com
Јас не реков дека сум болно љубоморна и дека имам СТРАШНИ МИСЛИ на памет,само дека има денови кога мислам дека сите други имаат се а јас немам ништо,дека се срекни итн...Фала богу до сега не сум останала сама ,се надевам дека и натаму ке остане така
така и те разбрав :). извини ако те навреди моjот одговор :)
 

Glorry

Истакнат Член
14 февруари 2012
261
369
63
Баш пред некој ден правев муабет со мајка ми дека во нивни времиња се било поинаку,сите живееле,имале големи друштва,едноставно мирно време,не дека тогаш немало љубомора,туку имало да речам некоја граница.А додека во денешниве времиња кога постојат секакви социјални мрежи,најмногу потенцирам фејсбук едноставно секој секого оговара,оваа има ваква куќа,оној си купил нова кола,а тоа е се резултат на постирањето се и сешто на своите профили,можеби затоа има денови кога се чувствуваш така..
А за љубовна љубомора,тоа си е нормално се додека е во границите на нормала.Не постои човек кој не осетил љубомора према некого,сепак тоа си е чувство,сите си го носиме :)
 

mAcIkA

Истакнат Член
14 февруари 2012
376
516
393
Баш пред некој ден правев муабет со мајка ми дека во нивни времиња се било поинаку,сите живееле,имале големи друштва,едноставно мирно време,не дека тогаш немало љубомора,туку имало да речам некоја граница.А додека во денешниве времиња кога постојат секакви социјални мрежи,најмногу потенцирам фејсбук едноставно секој секого оговара,оваа има ваква куќа,оној си купил нова кола,а тоа е се резултат на постирањето се и сешто на своите профили,можеби затоа има денови кога се чувствуваш така..
А за љубовна љубомора,тоа си е нормално се додека е во границите на нормала.Не постои човек кој не осетил љубомора према некого,сепак тоа си е чувство,сите си го носиме :)

Да да се согласувам со цело ова,а љубовната љубомора многу малку ја чувствувам за разлика од оваа другава која на моменти мн јако ме напаѓа ..Но се ке биде во ред се додека се сакаш себеси и се почитуваш
 
  • Like
Реакции: Glorry

Baronessa

Истакнат Член
13 февруари 2012
524
753
93
Los Angeles!
Божеее, добро е што е само некои денови... јас такви личности ги прешкртувам од одма... значи да си љубоморен на некој или нешто според мене значи да се нема самодоверба и самопочит... ако не знаеш да го сакаш она што го имаш, она што си, како можеш да очекуваш некој друг тоа да го прави... :kafe
 

Македонец

Староседелец
14 февруари 2012
313
439
1,063
Никогаш досега не сум се почуствувал љубоморен посебно на сестра,братучеди, другари. А и како мал сум бил таков. Баш пред некој ден мајка ми ми го има спомнато ова, сине како мајка толку години не сум осетила да си бил љубоморен на нешто. Дали го правам тоа длабоко во себе но искрено немам приметено. А и сега кога ке подразмислам често пати другари посебно другарки што сум слушал муабет овој е љубоморен на тој, оваа на тој, осеќала како и љубоморат другарките и слично....е јас тоа не го приметувам. темава ме натера да си поставам прашање втф со мене околу ова.
 
  • Like
Реакции: jasmina and Baronessa