1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Љубов и казна

Дискусија во форумот 'Серии и емисии' започната од важна, 14 февруари 2012.

 1. важна

  важна Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  552
  Допаѓања:
  694
  Саваш Балдар живеее во Италија, на прв поглед сосема обичен живот. Но зад маската на образованиот и чувствителен дечко се крие човек кој знае дека еден ден ќе мора да го преземе местото во најбогатото семејство во покраината Ван. Неговото семејство е традиционално и владее со граѓаните во Ван, а нивниот бизнис се поврзува со "матните води". Саваш од мал сакал друг начин на живот и затоа отишол да студира далеку од родниот крај. Преубавата Јасмин работи во маркетиншка агенција. Таа, неколку дена пред венчавката го наоѓа својот свршеник во кревет со нејзината најдобра пријателка. Очајна и бесна поради таа ситуација, но и фактот дека никогаш не спиела со ниту еден маж поради ветувањето што му го дала на својот татко, Јасмин се упатува кон Бодрум во еден бар. Сосема случајно, Саваш, кој се враќа во Турција поради венчавката на својот брат, таа ноќ работи кај пријателот во истиот бар. Јасмин одлучува да помине страстна ноќ на бродот со овој симпатичен странец. Следното утро, мамурна и очајна, Јасмин си заминува без да му каже своето име на Саваш. Тој е маѓепсан од нејзината убавина и е одлучен да ја види повторно. По венчавката, неговиот брат и татко умираат во сообраќајна несреќа и затоа доаѓа време тој да стане глава на семејството, влегува во брак со жената на неговиот брат незнаејќи дека на другата страна од државата Јасмин очекува негово дете...

  Извор: http://tvpaket.com.mk/

  Што мислите вие за серијава?
  Интересна е, од една страна има заплети кои те тераат да ја гледаш, а од друга страна не е како сапуниците...
   
  На filip7_doh и CyberKnight им се допаѓа ова.
 2. CyberKnight

  CyberKnight Полноправен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  51
  Допаѓања:
  41
  За разлика од другите серии оваа е поразлична и од шпанските исто така, понекогаш ја гледам оваа серија. :)
   
  На filip7_doh му/ѝ се допаѓа ова.
 3. filip7_doh

  filip7_doh Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  29
  Допаѓања:
  35
  Добра серија :)
   
 4. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  добра my ass .... до пред некое време плачевме од шпанските и мислевме дека не постои ништо полошо од шпанска сапуница.... ох само колку сме се лажеле.. имало- турски сериии... искрено едниствена сапуница шо сум ја гледал и шо ке ја памтам цел живот бееш Касандра....
   
  На Scars31 и parvati им се допаѓа ова.
 5. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  :cool: колку си во право :cool:
  Ни Касандра не ја гледав. Од серииве ми иде некако вака :frantic
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  касандра ја гледав пошо мал сум бил. не сум размислувал ама сеуште ја памтам иако како од сон сепак се секавам доста добро на неа...
   
 7. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Добра? Хаха.
  Патетична е. Секоја шпанска сапуница е подобра од оваа.
  Океј, на почетокот не беше лоша, ама сега, сега кога Саваш го бакнува секое влакно од Јасмин и умира по истите, сега кога веќе се е преочигледно... Сега нема ни Д од добра.
   
  На Bum-Bum, Реми, Scars31 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 8. Primrose

  Primrose Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  680
  Допаѓања:
  1,288
  Да си признаам-ја гледам... Но, далеку е од добра. Патетики невдени се Саваш и Јасмин.
   
 9. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  • Пишувајте на кирилично писмо.
  ne gleam nisHto ne sam ni gledaja nikad (sasHa matikj lol) petsHesnaes akcie od polat i pocHetak na kasandru samo : )
   
 10. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  јас долина на офците го гледав само поради чето јилдерим и претседатело муро.. тројцата права комедија беа.. ама ко умреја ми го ебаја кефо и појке ниту еднаш не го пуштив филмо да го гледам.. најјаки беа..
   

Сподели: