Љубовни проблеми | Црнобело Форум

Љубовни проблеми

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
не се плескај за џабе.
На почеток на врска си, шо значи дека е нормално и не форсирај без потреба. Ужувај ако ти е убаво со неа, радувај се ако имаш чувства за неа и не си го троши времето на беспотребни анализи. Ако ти рекла дека не верува дека ја сакаш, не мора да значи дека немадоверба во тебе. Може да значи просто дека не ѝ се верува.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo, Selene and Saladin

heartbroker

Истакнат Член
9 февруари 2015
52
13
108
24
не се плескај за џабе.
На почеток на врска си, шо значи дека е нормално и не форсирај без потреба. Ужувај ако ти е убаво со неа, радувај се ако имаш чувства за неа и не си го троши времето на беспотребни анализи. Ако ти рекла дека не верува дека ја сакаш, не мора да значи дека немадоверба во тебе. Може да значи просто дека не ѝ се верува.
Ок фала ти мн.:):):)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: lady_blue

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
Вака како прво дали 3 недели секој ден гледање, мување се доволни да се заљубиш во некоја? Јас мислам дека се доволни а женсками мене не ми верува дека сум заљубен во неа.Како второ и дадов 1 недела да размисли дали сака да останеме заедно бидејќи не сакам врска без доверба ако ми каже дека не е сигурна планирам да ја оставам мислење итно ми треба.:(:(:(
Јас сум сигурна дека она тебе ќе те остави и не е заљубена во тебе, ниту ќе биде;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: heartbroker

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,023
9,651
1,683
Normandy
Друже со самото тоа што у старт налагаш анализи, калкулираш време, она те тестира да види дали и колку ќе пукнеш, покажува дека можеби си почеток на врска но истата не ти има баш светла иднина. Горе ти кажа Блу да се опуштиш, јас би ти дал сличен совет - со тоа што ќе се опуштиш во врската, ќе излезе или едниот крај каде што и двајцата ќе уживате (ти ќе бидеш порелаксиран, а она е увиди тоа што го бара) - ова е посигурно, или пак ќе пукне како меур од сапуница. Со форсирање, не само што ќе пукне, и двајцата ќе бидете у статус кво ситуација, ќе има речено-недоречено, никогаш нема да бидеш 100% сигурен. Така да take it easy, малку повеќе храброст и take the leap of faith шо би рекол Алтаир од Масјаф. Почетокот е секогаш така коа и двајцата сте несигурни, после се подопушташ и тераш даље.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: lady_blue and heartbroker

heartbroker

Истакнат Член
9 февруари 2015
52
13
108
24
Друже со самото тоа што у старт налагаш анализи, калкулираш време, она те тестира да види дали и колку ќе пукнеш, покажува дека можеби си почеток на врска но истата не ти има баш светла иднина. Горе ти кажа Блу да се опуштиш, јас би ти дал сличен совет - со тоа што ќе се опуштиш во врската, ќе излезе или едниот крај каде што и двајцата ќе уживате (ти ќе бидеш порелаксиран, а она е увиди тоа што го бара) - ова е посигурно, или пак ќе пукне како меур од сапуница. Со форсирање, не само што ќе пукне, и двајцата ќе бидете у статус кво ситуација, ќе има речено-недоречено, никогаш нема да бидеш 100% сигурен. Така да take it easy, малку повеќе храброст и take the leap of faith шо би рекол Алтаир од Масјаф. Почетокот е секогаш така коа и двајцата сте несигурни, после се подопушташ и тераш даље.
Благодарам за советите на сите :D:D:D:D:):):):):)
 

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,068
1,133
@heartbroker а муабетот може да има и друга страна... Можеби има доверба во тебе , но нема самодоверба. Од искуство ти кажувам дека кога ми е нарушена самодовербата и јас на дечко ми со кој живееме заедно три години понекогаш му викам дека не сум сигурна дека ме сака. Тоа е затоа што во одредени моменти знае да ми падне самодовербата до толку, да јас не можам да најдам ништо доволно вредно на себе што би можел некој да го сака.
Така да можеби девојката до сега не почувствувала нечија љубов или не верува дека вреди до толку за да може некој за толку кратко време да ја сака.
...
Можеби пак намерно рекла такво нешто за да те натера да се запнеш и малку појасно тоа да и го покажуваш. Ние жените знаеме и такви да сме, за да добиеме нешто повеќе многу често употребуваме реченици од типот - па ти не ме закаш доволно, не ти верувам дека ме сакаш и сл.

Олабави се и уживај си во врската, ти биди како што треба, а останатото времето ке си го покаже.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: heartbroker

heartbroker

Истакнат Член
9 февруари 2015
52
13
108
24
@heartbroker а муабетот може да има и друга страна... Можеби има доверба во тебе , но нема самодоверба. Од искуство ти кажувам дека кога ми е нарушена самодовербата и јас на дечко ми со кој живееме заедно три години понекогаш му викам дека не сум сигурна дека ме сака. Тоа е затоа што во одредени моменти знае да ми падне самодовербата до толку, да јас не можам да најдам ништо доволно вредно на себе што би можел некој да го сака.
Така да можеби девојката до сега не почувствувала нечија љубов или не верува дека вреди до толку за да може некој за толку кратко време да ја сака.
...
Можеби пак намерно рекла такво нешто за да те натера да се запнеш и малку појасно тоа да и го покажуваш. Ние жените знаеме и такви да сме, за да добиеме нешто повеќе многу често употребуваме реченици од типот - па ти не ме закаш доволно, не ти верувам дека ме сакаш и сл.

Олабави се и уживај си во врската, ти биди како што треба, а останатото времето ке си го покаже.
Важи фала ти!!! :):):)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: misterija

Armagoddamn

Истакнат Член
28 октомври 2015
162
33
328
Пред неколку дена сфатив дека некои се заедно а не се сакаат, а некои се сакаат а не се заедно, сфатив и уште едно нешто се што е убаво кратко трае и сфатив не сум способна и доволно силна да одржувам врска. И врска на далечина дека не функционира. Толку многу се поврзувам за луѓето што стануваат нераскинлив дел од мене. Не сум способна да мразам. Јас досега имав две врски и тоа на далечина, далечината не раздели сами се разделивме, знаев дека се вака ќе заврши ама ми е тешко. Премногу тешко. Не сум способна да функционирам, меланхолија ме убива, не знам дали вака требаше да биде или јас дозволив или дозволивме, Не сум за да собирам искуства и да ги бројам, искуство е она што го научив а не она што го поминав. Првото искуство на facebook, второто овде на црно бело , една од целите ми беше да го покријам минатото и да свртам нова страница, но безуспешно, двајцата не бевме способни да бидеме среќни. Јас сум мазохист, чудно ми е кога ќе ми се случи нешто убаво, не сум навикната да бидам среќна